Ztichlými ulicemi Žatce se v noci na úterý rozléhal zvuk sirény. Po jedné hodině v noci se do akce svolávali tímto způsobem dobrovolní hasiči. Mnoho obyvatel Žatce zvuk sirény probudil, některé možná i vyděsil.

Důvod? V nedalekých Měcholupech spadl přístavek u rodinného domu a majitel postrádal psa. „Došlo ke zřícení přístavku, částečně byl poškozen i dům. Pod sutinami se měl nacházet pes, hasiči je prohledávali," sdělil Milan Rudolf, mluvčí Hasičského záchranného sboru v Žatci.

Pes v sutinách nebyl; je možné, že těsně před pádem přístavku utekl. Nakonec se sám vrátil domů. Hasiči zároveň pomáhali se stabilizací domu. Na místo přijel i statik, který majiteli doporučil nutné úpravy, aby se objekt nezřítil.

Sirény se většinou nepoužívají

Na místě kromě profesionálních hasičů ze Žatce zasahovali i dobrovolní z Libočan a Žatce. A právě při jejich svolávání využil operační důstojník hasičů uprostřed noci sirény, které jsou rozmístěny v ulicích města.

„Sirény jsou základní způsob, jakým se dobrovolní hasiči v Žatci svolávají dohromady. Většinou, hlavně v méně akutních případech, se ale využívá systém pomocí SMS zpráv. V tomto konkrétním případě, kdy nebylo možné čekat a hrozilo nebezpečí z prodlení, využil ovšem operační důstojník hasičů sirény," vysvětlil Milan Rudolf.