„V posledních dnech probíhají v klášteře dokončovací práce. Dodělávají se podlahy, probíhají povrchové a venkovní úpravy, vysazuje se zeleň,“ uvedla Denisa Harajdová ze žatecké radnice.

Počítá se sdílenými kancelářemi, přednáškovým sálem, robotickým centrem. Klášter, hlavně jeho sál, má sloužit také ke koncertům či svatbám. Zázemí mají mít v historické budově také některé místní spolky či kroužky a sociální služby. O správu objektu se bude starat Chrám chmele a piva. Interiér má být vybaven na začátku příštího roku, zhruba v polovině roku pak má začít objekt sloužit.

Opravovat se začalo na podzim 2021, největší komplikací bylo objevení vysoké hladiny spodní vody. Musely se předělávat i plány.

Pozemek v průmyslové zóně Triangle u Žatce, kde má vyrůst datové centrum.
Nejen díly do aut. V zóně u Žatce se mají ukládat data nebo vyrábět vodík

Kapucínský klášter byl vystavěn v letech 1676 až 1684. V roce 1950 klášter někdejší komunistický režim zrušil. Objekt pak sloužil jako škola a poté po dlouhá léta jako domov důchodců. Od osmdesátých let 20. století jsou budovy kláštera bez využití a byly před rekonstrukcí ve značně zdevastovaném stavu.

Kostel Korunování Panny Marie, který k areálu přiléhá, je v majetku římskokatolické církve. Klášterní zahrada prošla renovací před deseti lety.

Mohlo by vás zajímat: Těžké nákladní vozy prověřují nové mosty na D7 u Chlumčan

Zdroj: Deník/Petr Kinšt