Město Žatec chystá opravu silničního mostu přes řeku Ohři nedaleko hlavního vlakového nádraží v Rooseveltově ulici. Ve svém rozpočtu pro letošní rok na to má vyčleněnou částku tři a půl milionu korun, kolik práce skutečně vyjdou, ukáže výsledek výběrového řízení na zhotovitele. To radnice vyhlásila v minulých dnech, firmy mohou podávat své nabídky do 6. dubna.

Práce mají začít na jaře

Vlastní práce by pak měly začít na jaře. Počítá se s odstraněním nežádoucí vegetace, sanací betonové konstrukce mostu a říms a s opravou izolace, vtokových vpustí kanalizace a zábradlí.

Most je jedním ze tří v Žatci přes řeku Ohři, který je využíván pro silniční dopravu. Druhý most v majetku města, železný, prošel rozsáhlou rekonstrukcí před několika lety. Třetí most na silnici Most – Plzeň vlastní stát.

Most je pojmenován po řeckém komunistovi

Zajímavostí je, že zmíněný most v Rooseveltově ulici je pojmenován po Nikosi Belojannisovi. Tento přední řecký komunistický politik a bojovník proti Němcům byl popraven v roce 1952 po skončení řecké občanské války, kterou tamní komunisté prohráli.