Radnice v Žatci nabídne Radmile Holodňákové, bývalé ředitelce Regionálního muzea K.A. Polánka v Žatci, aby se vrátila do funkce. Tu opouští dosavadní ředitel Jiří Kopica, který odchází z muzea na vlastní žádost.

Radmilu Holodňákovou, která předtím vedla žatecké muzeum úctyhodných 27 let, odvolalo z funkce  bývalé vedení města na podzim 2007. Její odvolání se ve městě stalo i politickou otázkou a vzbudilo řadu emocí mezi zastupiteli i některými obyvateli města.  Z muzea pak úplně odešla k 31.březnu 2008. Přesně o čtyři roky později odchází i její nástupce J. Kopica.

Žatečtí radní v pátek pověřili historika muzea Jiřího Matyáše „dočasným“ vedením muzea. Zároveň uložili starostce města, aby jednala s Radmilou Holodňákovou, zda by se nechtěla vrátit do funkce. Pokud odmítne, radnice potom vypíše na místo ředitele muzea výběrové řízení.

Pro toto rozhodnutí hlasovali čtyři ze sedmi současných radních – Jaroslav Hladký, Martin Štross, Zdeněk Kopta a Alena Hlávková. Starostka Zdeňka Hamousová a místostarosta Jan Novotný se zdrželi. Radní Petr Holodňák, který je manželem bývalé ředitelky, o této otázce vůbec nehlasoval. 

„Rada města pověřila starostku, aby oslovila bývalou ředitelku muzea. Vzali jsme v potaz i okolnosti jejího odvolání a odchodu v roce 2007 a 2008,“ sdělil místostarosta Žatce Jan Novotný.

Dřívější vedení města krátce po volbách začalo prosazovat odvolání ředitelky; jako oficiální důvod před veřejností uvádělo zastaralost sbírek a malou návštěvnost v muzeu. Tento krok  vzbudil ve městě emoce. Lidem vadilo i to, že ředitelka byla odvolána náhle, v napjaté atmosféře a zcela bez poděkování města za dlouholetou odvedenou práci.