Přihlašování projektů do dalšího ročníku participativního rozpočtu Žatce odstartovalo. Radnice vybízí občany, kteří mají nápad, jak oživit nebo zlepšit některá místa ve městě, aby své projekty zapsali. „Obyvatelé města a jeho místních částí mohou do 30. listopadu opět podávat návrhy, jak vylepšit veřejné prostory a život v Žatci v rámci participativního projektu Tvoříme pro Žatec,“ informovala žatecká radnice.

Projekty mají být v hodnotě minimálně 50 tisíc a maximálně 300 tisíc korun. Přihlásit nápady je možné buď fyzicky na žatecké radnice, nebo prostřednictvím elektronického formuláře aplikace mobilního rozhlasu - ZDE.

Poté město vyhlásí anketu, prostřednictvím aplikace mobilního rozhlasu o realizaci projektů rozhodne veřejnost. „Pro všechny návrhy i nadále platí, že je nutné je realizovat na městských pozemcích či v městských objektech. K představení projektů dojde v průběhu ledna 2024. Během února pak občané města a jeho místních částí ve veřejném hlasování vyberou, které z nich se mají realizovat,” dodala žatecká radnice. Pro rok 2024 by radnice chtěla na projekty vyčlenit 800 tisíc korun.