Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cyklostezka na Nechranice bude asfaltová, kraj vykupuje pozemky

Žatec – Na břehu řeky Ohře u Stroupče na Žatecku má vyrůst tři metry široká cyklostezka. Stavět by se mohla v letech 2018 a 2019.

11.11.2016 1
SDÍLEJ:

Polní cesta podél řeky u Stroupče. Na jejím místě má vyrůst asfaltová cyklostezka.Foto: Deník / Petr Kinšt

Ústecký kraj pokročil v přípravě cyklostezky Ohře mezi Žatcem a Nechranickou přehradou. Začal s výkupy pozemků, přes které by měla tato páteřní cyklostezka vést.

Bude i pro in line brusle

V první etapě chce postavit zhruba pětikilometrový úsek podél řeky z okraje Žatce kolem Stroupče do Přívlak. Na místě současné cesty s nezpevněným a na mnoha místech rozbitým povrchem má vyrůst asfaltová komunikace široká tři metry, aby ji mohli využívat také sportovci na in-line bruslích.

„V tuto chvíli probíhá jednání s vlastníky dotčených pozemků, abychom získali jejich souhlas se stavbou. Probíhá příprava smluv o převodu nemovitostí," sdělila Lucie Dosedělová, mluvčí Krajského úřadu Ústeckého kraje.

Peníze od státu i EU

Vyřešené majetkoprávní vztahy k pozemkům, přes které cyklostezka povede, je podmínkou pro vydání územního rozhodnutí. Dokument Ústecký kraj potřebuje k podání žádosti o dotace, se kterými chce cyklostezku stavět. Kromě peněz kraje by výstavbu cyklostezky měly uhradit peníze ze Státního fondu dopravní infrastruktury a z evropských fondů.

„Vydání územního rozhodnutí předpokládáme v roce 2017, stavebního povolení pak v roce 2018. K vlastní výstavbě by mohlo dojít v letech 2018 a 2019," sdělila Lucie Dosedělová.

Jak bude cyklostezka kolem Stroupče vypadat, bude přesně vyřešeno v rámci stavebního řízení. Vše směřuje k tomu, že bude asfaltová se šířkou tři metry.
V takovém případě by ji mohli využívat také sportovci na kolečkových bruslích.

Navazující úsek bude chybět

Problém bude ale v tom, že zmíněný úsek nenavazuje na nové asfaltové cyklostezky v Žatci, které v minulých letech město postavilo. Po dostavbě zmíněného úseku kolem Stroupče bude chybět chybět navazující část cyklostezky naproti Libočanům kolem železničního mostu přes Ohři. Po nezpevněném povrchu cesty inline bruslaři jezdit nemohou. „Ve spolupráci s Ústeckým krajem budeme muset tento úsek vyřešit," sdělil Jaroslav Špička, místostarosta Žatce.

Město na svém území v minulých letech postavilo tři úseky cyklostezky Ohře s asfaltovým povrchem a chystá stavbu dalších dvou. Jde ale o úseky v opačném směru – k Bezděkovu a Trnovanům. Navázat by měly na cyklostezku vedoucí po pravém břehu řeky k mostu poblíž vlakového nádraží. „Stavbu úseků připravujeme, o tom, zda se zařadí mezi investiční akce města v příštím roce a budou se skutečně stavět, rozhodnou zastupitelé," sdělil Jaroslav Špička.

Připomeňte si: V Žatci mají třetí úsek cyklostezky. Další jsou v plánu nejdříve v roce 2017

Na tyto úseky má navázat další výstavby cyklostezky Ohře v režii Ústeckého kraje, který ji chce podél Ohře dovést ze Žatce až do Trnovan. V současné době musí cyklisté po frekventované silnici Žatec – Louny. Ústecký kraj rozdělil výstavbu cyklostezky Ohře na svém území do tří etap. V úvodní etapě by se mělo stavět osm úseků v celkové délce 23 kilometrů.

Psali jsme: Cyklostezka na Nechranice? Příprava se o kousek pohne

Například zmíněný úsek mezi Žatcem a Nechranickou přehradou pod Záhořím kolem Stroupče do Přívlak nebo úsek mezi Březnem a Louny.
V první etapě se má stavět také úsek mezi Poláky a Novou Vískou u Rokle, díky kterému už nebudou muset cyklisté mezi Roklí u Kadaně a Nechranicemi jezdit po frekventovanou silnici Kadaň – Žatec.

Autor: Petr Kinšt

Místo události:
11.11.2016 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Muž nenastoupil do vězení, zadrželi ho v Chomutově

Ilustrační foto.

Vlakovou zastávku u Radonic zruší. Místo toho budou světla u cesty

Šroubárna má dvě důležité výhry, vzdálila se bojům o udržení v první lize

Žatec - Národní házenkáři Žatce v nejvyšší soutěži přehráli Veselí i Krčín 17:15.

Diplomacie i cit pro řešení problémů. Ženy míří do vysoké politiky

Ústecký kraj - Ženy na kandidátních listinách do Poslanecké sněmovny tvoří v Ústeckém kraji celkem 29 %, průměr České republiky je 28 %. 

Dálnice v okrese Louny zůstanou pro osobní auta bez poplatků

Okres Louny – Nové úseky zatím neovlivní povinnost mít dálniční známku. V budoucnu ale ano.

ANKETA: Zrušili byste zákaz kouření v restauracích?

Ústecký kraj - Patnáct zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím osmi stran v Ústeckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení