„Je to moje rozhodnutí,“ sdělil Deníku bez bližšího komentáře Jindřich Zetek. O svém kroku informoval správní radu městské nemocnice. „Předpokládám, že správní rada vyhlásí na uvolněné místo výběrové řízení. Kdy budeme znát jméno nového ředitele, v tuhle chvíli nedokážu odhadnout,“ sdělil starosta Žatce Radim Laibl.

Jindřich Zetek je ředitelem žatecké nemocnice od roku 2016, ve funkci tehdy nahradil Čestmíra Nováka, který rovněž odešel na vlastní žádost. Zetkovi se podařilo špitál ekonomicky stabilizovat, jeho hospodaření končí s přebytky. „Kumulovaný zisk nemocnice za osm let očekávám na hranici 40 milionů korun, nemocnice získala dotace za téměř 100 milionů. V roce 2022 jsme dokonce dosáhli rekordního zisku 25 miliónů při 360 milionech obratu,“ uvedl Jindřich Zetek.

„Končím osmý fiskální rok a k 31. prosinci 2023 odcházím. Další budoucnost nemocnice je v rukou politiků a na to nemám ani nebudu mít žádný vliv. Díky každému, kdo se na práci podílel a podporoval nás,“ uvedl ve svém prohlášení zveřejněném nemocnicí.

Průmyslová zóna Triangle u Žatce.
Do Triangle míří další firma, práci dá 132 lidem. Vyrábět má obaly na potraviny

Některé problémy v žatecké nemocnici trvají, například nedostatek personálu, zvláště pak lékařů. Nový ředitel bude také čelit výzvám spojenými s plánovanou rekonstrukcí areálu. V první řadě výstavbou urgentního příjmu a rekonstrukcí budovy následné péče.

Nemocnice Žatec je obecně prospěšná společnost vlastněná městem, nyní prochází transformací na akciovou společnost. O tom, zda zůstane i v budoucnu v majetku města, případně ji převezme kraj či do ní vstoupí jiný strategický partner, se zatím nerozhodlo.

Má čtyři akutní lůžková oddělení – internu, chirurgii, dětské a gynekologii. Zaměstnává přes dvě stě lidí.