Deníku to potvrdil Jindřich Kukačka, jednatel společnosti PORTIN invest. Ta je stoprocentním vlastníkem akcií společnosti RP Žatec, jež areál bývalých jatek vlastní. „V místě vznikne maloobchodní centrum se třemi menšími objekty a parkovištěm pro přibližně šedesát aut. Současné budovy se odstraní, na jejich místě vyrostou nové. Pokládat se budou také kompletně nové inženýrské sítě,“ sdělil.

Opravou projde také cesta podél řeky, která bude stejně jako v minulosti sloužit ke vjezdu do areálu. „Máme povolení k odstranění staveb, s demolicemi bychom chtěli začít v létě. Na podzim letošního roku bychom rádi získali stavební povolení a pak by se začalo s výstavbou nových budov,“ řekl Jindřich Kukačka. Podle jeho slov je záměr otevřít obchodní centrum před vánocemi příštího roku.

Správa železnic plánuje renovaci historické budovy žateckého nádraží.
Žatecké vlakové nádraží má být opět klenotem. Chystá se oprava za 90 milionů

Jelikož se areál jatek nachází v zóně ochrany historického centra Žatce, nové budovy musely splnit požadavky památkářů.

PORTIN invest se zaměřuje na realizaci projektů komerčního developmentu, staví a provozuje parky s maloobchodními prodejnami na území celé České republiky.

Společnost Jatky Žatec patřila k tradičním podnikům v regionu. Vykupovala od chovatelů a zpracovávala prasata a hovězí dobytek a maso dále prodávala. Součástí podniku byla i prodejna masa a masných výrobků, velmi oblíbená mezi místními i městem projíždějícími obyvateli. Podnik kvůli dluhům skončil v polovině roku 2016, soud na něj pak prohlásil konkurz.

Mezi jesenickou křižovatkou a Lubencem se připravuje stavba dálnice. U Černčic povede dálnice po mostě nad budoucí přehradou Kryry, o kousek dál vyroste mimoúrovňová křižovatka.
Dálnice D6: Největší dopravní stavba okresu Louny za pět miliard korun se blíží

Insolvenční správkyně opuštěné budovy a pozemky prodala, zpeněžilo se i vnitřní vybavení. Z takto získaných peněz, celkem šlo o osm a půl milionu korun, se částečně pokryly pohledávky věřitelů. Konkurz skončil v roce 2020. Areál je roky opuštěný, zchátralý, v poslední době v něm hledaly útočiště osoby bez domova a narkomani.

Billa není jediným novým supermarketem, který v Žatci vyroste. Na místě bývalých spodních kasáren, kde se staví nová obytná a obchodní čtvrť, vznikne obchod společnosti Norma. Ta má v Žatci už jeden supermarket na sídlišti Jih, naopak Billa bude ve městě „nováčkem“. V Žatci je nyní také Kaufland, Tesco, Penny Market a Lidl.