Úřady stanovily objízdné trasy, ta pro osobní auta povede přes Staňkovice. Paradoxní ovšem je, že na průtahu obcí, na kterém kvůli uzavírce v Žiželicích přibudou tisíce aut denně, před pár dny začaly stavební práce na opravě vodovodu.

„Stavba byla zahájena protokolárním předáním staveniště 26. března, podle smlouvy o dílo má být dokončena do 26. prosince 2024,“ informovala Severočeská vodárenská společnost. Rekonstrukce vodovodu bude probíhat v celkové délce 923 metrů, hlavní práce jsou v plánu v Postoloprtské ulici, která slouží jako průtah Staňkovicemi. Dopravu budou v některých fázích rekonstrukce řídit regulovčíci.

Přes Staňkovice nebudou smět těžká nákladní auta, na řidiče kamionů čeká objížďka v délce desítek kilometrů. „Pro vozy nad šest tun hmotnosti je objízdná trasa na cestě mezi Plzní a Mostem vedena od jesenické křižovatky po silnicích I/6 a I/16 směrem na Slaný, odtud pak po silnici I/7 a dálnici D7 směrem na Chomutov s možností sjezdu z dálnice směrem na Most,“ sdělil mediální zástupce města Žatec Tomáš Kassal.

Mohlo by vás zajímat: Žena praktikovala sex s nezletilým synem i vnukem a psem, její druh to točil

Zdroj: Deník/Jaroslav Balvín