Oznámila to žatecká radnice po koordinační schůzce se správci inženýrských sítí. Ta má sladit potřebné opravy s plány města na revonace ulic. Pracovat se má i v několika velmi frekventovaných ulicích. „Nejvíce investic chystá Severočeská vodárenská společnost, která plánuje rekonstrukci v Tyršově ulici mezi ulicemi Pražská a Fügnerova. Chystá se také rekonstrukce vodovodu a kanalizace v Husově ulici v úseku od kruhového objezdu pod muzeem po křižovatku s ulicí Studentská nebo Sv. Čecha. Jde o první etapu prací v Husově ulici, práce mají pokračovat i v následujících letech,” sdělil mediální zástupce žatecké radnice Tomáš Kassal.

„V plánu je také rekonstrukce vodovodu a kanalizace v ulici Rooseveltova v úseku od vlakového nádraží po most Belojanise,” pokračoval Kassal. Pracovat mají „vodaři“ také v Hálkově ulici.

V hodně vytížené Husově ulici se navíc letos nebude pracovat jen na vodovodu a kanalizaci, podívají se tam ale také „plynaři“. „V Husově ulici se letos počítá také s rekonstrukcí plynovodu, a to v úseku ulic Sv. Čecha a O. Březiny,“ uvedla žatecká radnice.

Luxusní BMW se řítilo dálnicí D7 rychlostí 237 kilometrů v hodině.
237 kilometrů v hodině. Luxusní BMW se řítilo po D7, šofér přišel o řidičák

Po skončení renovací inženýrských sítí mají přijít na řadu rekonstrukce ulic. „Město Žatec se již nyní začíná připravovat na to, že po dokončení prací na rekonstrukci vodovodu a kanalizace v Husově ulici zajistí opravu veřejného osvětlení a opravu povrchu silnice. Nové povrchy bude město provádět také po skončení prací v ulicích Rooseveltově a Hálkově,” informoval Tomáš Kassal.

Akce si vyžádají dopravní omezení a uzavírky. Zatím není jasné kdy. „Konkrétní termíny a rozsah uzavírek či dopravních omezení se budou teprve upřesňovat,“ dodal.

Část lidí v Žatci loni kritizovala radnici za podle nich příliš velké množství omezení v sousedních lokalitách, dopravní situace tam byla hodně složitá, a za údajně špatné plánování a koordinaci akcí. Zástupci radnice se bránili, že opravy byly nutné a s ohledem na co nejmenší zatížení obyvatel. Radnice deklarovala, že i letos chce, aby omezení byla co možná nejmenší a nejkratší. Opět ale zdůrazňuje nutnost renovací.

Mohlo by vás zajímat: Propojení Nechranic a dolu. Na Ohři se uvažuje o obřím vodním díle

Zdroj: Deník /Petr Kinšt