Podle zákona o pozemních komunikacích mají vojenská vozidla jedoucí v koloně právo přednostní jízdy. „Do kolony vojenských vozidel se nikdy nezařazujte, je to zakázaný manévr. Je také třeba vzít na vědomí, že brzdná dráha těžké vojenské techniky je výrazně delší než u osobního vozidla. Nepředjíždějte kolonu, pokud si nejste jisti, že to včas a bezpečně zvládnete,“ upozorňuje Armáda ČR.

Pokud je na místě Vojenská policie, Policie ČR či vojenští regulovčíci, což se děje v případě přesunů velkých počtů vojenských vozidel, musí dbát řidiči jejich pokynů.

Podle mluvčího 41. mechanizovaného praporu Patrika Růžičky se žatečtí vojáci snaží dlouhým kolonám své techniky na silnicích předejít. „Při přesunech techniku rozdělujeme na jednotlivé úseky, aby se nejelo naráz v dlouhé koloně,“ řekl.

Dopravní nehoda. Ilustrační foto.
Na silnicích Lounska letos zemřelo už osm lidí, sedm se těžce zranilo

Armáda ČR má více než sto vozidel Pandur II několika verzí, kromě zmíněného žateckého praporu slouží také u 42. mechanizovaného praporu v Táboře. Během zhruba deseti let, kdy je mají čeští vojáci ve své výzbroji, došlo ke dvěma medializovaným dopravním nehodám. Na dálnici D6 ve směru z Karlových Varů na Prahu těsně za sjezdem na Lány došlo ve středu 15. listopadu k nehodě tří obrněných vozidel s osobním autem, záchranáři ošetřili čtyři lehce zraněné vojáky.

Při podobné nehodě z roku 2018, kdy se auto srazilo se skupinou obrněných pandurů nedaleko Tábora, se zranilo celkem deset lidí. V prvním případě šetření Policie ČR a Vojenské policie stále probíhá, při střetu u Tábora byla vina na straně řidičů Pandurů. Hlavní příčinou nehody bylo podle policie nedodržení dostatečné vzdálenosti mezi vozidly. Tři vojáci za to dostali pokutu dva tisíce korun.

Mohlo by vás zajímat: V nové čtvrti v Žatci vyrostl první řadový dům. Víme, kolik bydlení stojí

Zdroj: Deník/Petr Kinšt