Ulicí u žatecké pošty, jejíž povrch byl před opravou už značně rozbitý, už se mělo po dlouhé rekonstrukci jezdit. Auta se tam ale nakonec vrátí později. „Z důvodu nutných archeologických prací v místní komunikaci bylo povoleno prodloužení úplné uzavírky v části ulice Volyňských Čechů do 29. května,“ informovala žatecká radnice.

„Uzavírka se týká části komunikace, a to od vyústění ulice Prokopa Malého směrem k okružní křižovatce za křížení s ulicí Kovářská. Archeologické práce dočasně přerušily realizaci stavebních prací,“ pokračovali zástupci radnice. Původní termín dokončení byl 15. května.

Část frekventované žatecké ulice Volyňských Čechů nad poštou má být uzavřena do poloviny května.Frekventovaná žatecká ulice Volyňských Čechů nad poštou má být uzavřena do konce květnaZdroj: se svolením MÚ Žatec

Archeologové v těchto dnech odkrývají nedaleko centra Žatce desítky hrobů, v místě se našly kosterní pozůstatky, z velké části jsou dětské. Výzkum kousek od pošty potvrdil, že se tam nacházel hřbitov u dnes již neexistujícího kostela. „Odkrýváme hroby zaniklého hřbitova kolem kostela svatého Mikuláše, který stával pod domem, kde je dnes chovatelský areál. Kostel je písemnými prameny doložen už v polovině 14. století, zrušen byl v roce 1830,“ sdělil Vojtěch Peksa z Ústavu archeologické památkové péče severozápadních Čech. Velké množství dětských koster je dán tím, že se archeologové dostali do části hřbitova, kde se pohřbívaly právě děti.

Celá lokalita od kruhového objezdu pod papírnami až po křižovatku s Nákladní ulicí prochází několikaměsíční rekonstrukcí, práce na etapy trvají přibližně půl roku. Část přes poštou je poslední částí oprav. Celkem má rekonstrukce přijít na zhruba 13,5 milionu korun bez DPH. Silnice se kompletně předláždí, zmizí tak díry, které tam dlouhodobě byly. Před poštou zmizelo několik parkovacích míst, zavedenou tam bude podélné stání. Na druhou stranu bude vytížená ulice lépe průjezdná.

Mohlo by vás zajímat: Mezi Louny a Cítoliby začala stavba lávky nad dálnicí. Začne sloužit ještě letos

Zdroj: Deník/Petr Kinšt