Celoplošná televize Prima zítra přijede do Žatce a odvysílá živě své zprávy z tamního náměstí. Diváci uvidí, jak se takové zpravodajství vyrábí, přímo na místě je budou moderovat Klára Doležalová a Karel Voříšek.

V Žatci pouť Prima zakončí

Televize Prima v letošním roce opět objíždí se svým štábem česká města a živě z nich vysílá. Svou letošní pouť s názvem Prima jede… za vámi zakončí právě v Žatci.
„Na Žatecko jsem jezdila za studentských let a jsem ráda, že se tam po letech zase podívám. Pevně věřím, že nám letošní poslední letní štace dopadne tak skvěle jako ty předcházející. Moc se těším," říká moderátorka Zpráv FTV Prima Klára Doležalová.

Do Žatce jsem jezdil na chmel, říká Karel Voříšek

„Když se řekne Žatec, vybaví se mi chmelové brigády. Jezdil jsem tam pravidelně a vždy bylo hodně veselo. A určitě to tak bude i v sobotu v Žatci na náměstí," dodává Karel Voříšek.

Na náměstí zazpívá i Bohuš Matuš

Krimi zprávy bude moderovat ze Žatce Bára Kozáková, Divácké zprávy Tomáš Kraus a VIP zprávy Daniela Šinkorová. Živému vysílání zpravodajství z unikátního mobilního studia předchází velký doprovodný program, který v 15 hodin odstartuje Petr Vágner. Na náměstí postupně zazpívají ABBA STARS, Maxim Turbulenc či Bohuš Matuš. Na nejmenší čeká skákací hrad, malování na obličej, nafukování balónků a různé soutěže. Navíc i v Žatci probíhá projekt Koruna za kilo, v rámci něhož je možné se zbavit drobného nepotřebného elektra a přispět na dobrou věc s partnerem roadshow Prima jede… za vámi, společností ASEKOL.

„V rámci projektu Koruna za kilo si mohou návštěvníci zasoutěžit a zároveň pomoci dobré věci. Chytrý telefon vyhrává ten, kdo odevzdá do červeného kontejneru umístěného na náměstí nejvíce drobného vysloužilého elektra. Navíc za každý odevzdaný kilogram elektrozařízení věnuje společnost ASEKOL rovných 10 korun nadačnímu fondu Rovná šance, který pomáhá handicapovaným nalézt práci," sdělila PR manažerka Martina Ďaďová.

Přineste vyřazené elektro

Odevzdat je možné vysloužilé drobné elektrozařízení. Například počítače a příslušenství jako myši, klávesnice, reproduktory, sluchátka, USB kabely, elektronické hračky, elektronické nářadí, varné konvice, sendvičovače, toastery, kuchyňské roboty, domácí drobné spotřebiče, telefony, fény, kulmy, kalkulačky, tiskárny, malé stolní kopírky, videokamery, fotoaparáty včetně příslušenství, osvětlení (ovšem nikoliv žárovky a zářivky). A co nenosit: televize, monitory, zářivky, žárovky a velké domácí spotřebiče jako např. ledničky, pračky nebo chladničky.