Zhruba tisícovka lidí se přišla v sobotu odpoledne a večer podívat na žatecké náměstí Svobody, odkud televize Prima vysílala své hlavní zprávy. Přímo na náměstí měla umístěné své mobilní studio, ze kterého promlouvali v přímém přenosu moderátoři Karel Voříšek a Klára Doležalová. V Žatci se objevily také moderátorky Daniela Šinkorová nebo Bára Kozáková. Řada lidí využila přímého přenosu ze žateckého náměstí, aby do televize zamávala svým příbuzným a známým.

Dobrá reklama pro Žatec

Televize odvysílala ze Žatce své večerní zprávy, nechyběly krimi a VIP zprávy. Přímo o Žatci pustila několikaminutový šot, ve kterém divákům po celé republice v hlavním vysílacím čase město představila jako místo natáčení mnoha filmů, centrum chmele a turistického ruchu. Moderátorská dvojice se také vydala přímo do davu lidí.

Nechyběl doprovodný program

Akci doprovázel kulturní program, během odpoledne se na pódiu vystřídalo několik zpěváků a kapel - zazpívali ABBA STARS, Maxim Turbulenc či Bohuš Matuš. Nechyběly soutěže pro děti, kdo chtěl, mohl se ve velkém vedru zchladit v mlhovišti, které vytvářelo auto žateckých dobrovolných hasičů.

Celoplošná televize Prima v Žatci zakončila svou letošní pouť po Česku s názvem Prima jede za vámi. Celkem navštívila 15 měst.