V hale je čekal člunkový běh, kliky, celomotorický test a venku pak kilometrový běh. Někteří žáci stanovené limity zvládli a pokud se po maturitě přihlásí k Policii ČR, fyzické testy už nebudou muset v rámci přijímacího řízení absolvovat.

Projekt se koná v rámci charitativní akce Přes Bariéry s policií, kterou už čtvrtým rokem pořádá Krajské ředitelství policie Středočeského kraje společně s nadací Charty 77 – Konto Bariéry. Úspěšní účastníci testů získávají prostřednictvím sponzorů finanční částku na podporu konkrétní handicapované osoby. Žáci žatecké školy přispěli k podpoře 26letého Jirky, který by prostřednictvím nadace rád získal vozík pro hraní ragby kvadruplegiků. V mládí vypadl z balkonu ve 4. patře a poranil si páteř s míchou.

Opravy škod po červnovém downburstu, ničivé bouři, nejsou ve Stebně ani zdaleka u konce. I když už mají domy nové střechy, uvnitř se stále pracuje. Několik hospodářských budov je stále zakryto plachtami, některé jsou stále viditelně poškozené.
Poprvé po pěti měsících doma. S následky bouře se ve Stebně potýkají dodnes

„S pomocí středních škol se nám podařilo podpořit už čtrnáct handicapovaných osob celkovou částkou milion sto tisíc korun,“ sdělil ředitel Krajského ředitelství Policie Středočeského kraje Václav Kučera.