„Proběhlo první kolo výběrového řízení, do kterého se však nepřihlásil žádný zájemce. V současné době probíhá druhé kolo výběrového řízení,“ uvedl ve své zprávě insolvenční správce Michal Janovec.

Zájemce o areál si musí připravit částku 60 milionů korun vzešlou ze znaleckého posudku. Prodávají se budovy a jejich vybavení, součástí nabídky jsou i použité pneumatiky, kterých je v areálu uskladněno několik tisíc. Pozemky o rozloze dvou a půl hektaru, na kterých areál stojí, patří Ústeckému kraji a nejsou součástí prodeje. Za jejich užívání se platí měsíční nájemné ve výši 43 tisíc korun.

Pokud se najde kupec, bude to zásadní milník pro konkurz, jenž se táhne už sedm let. A nadějí, že ze zóny u Žatce zmizí tisíce pneumatik, které jsou potencionální ekologickou hrozbou.

Opuštěný areál žateckých jatek.
Tragédie v bývalých jatkách. Policie vyšetřuje smrt dvou lidí v Žatci

Společnost Hargo dokončila výstavbu továrny u Žatce v roce 2013, při recyklaci pneumatik zaměstnala několik desítek lidí. Šlo o prvního českého investora v zóně Triangle. V závěru roku 2015 se ale dostala kvůli dluhům a technickým potížím do problémů, které nakonec vedly k ukončení výroby, insolvenci a následnému konkurzu. Všechny zaměstnance firma propustila. V areálu zůstalo zhruba šest až sedm tisíc tun pneumatik, po krachu se podařilo odvézt jen nepatrných 23 tun. Konkurz firmy Hargo se táhne od roku 2016. Jeho dokončení bránilo, že zajištěný a největší věřitel Evropsko – ruská banka (ERB), která společnosti poskytla úvěr, skončila sama v konkurzu. Balík pohledávek za téměř půl miliardy z padlé ERB koupila společnost Casper Recovery.

S prodejem areálu firmy Hargo včetně zařízení a uskladněných pneumatik vydal souhlas Městský soud v Praze, u kterého insolvenční řízení běží. „Prodej mimo dražbu uskuteční insolvenční správkyně za podmínek určených zajištěnou věřitelkou společností Casper Recovery formou výběrového řízení, a to obálkovou metodou prostřednictvím společnosti Naxos. Prodej bude realizován zájemci s nejvýhodnější nabídkou,“ uvedla v rozhodnutí soudu samosoudkyně Luďka Horajsová. Rozhodující tedy bude nabídnutá částka.

Mohlo by vás zajímat: Draží se pozemek u Postoloprt. Jeden z posledních zkrachovalé lounské vagónky

Zdroj: Deník/Petr Kinšt