Od dubna 2024 bude nové regionální distribuční centrum v CTParku Žatec sloužit ke skladování pneumatik společnosti Nexen Tire Europe a jejich dodávkám do výrobních závodů automobilů po celé Evropě. Sklad musel být speciálně upraven pro skladování pneumatik v přepravních klecích, společnost Nexen Tire Europe vyrábí v zóně Triangle u Žatce od roku 2019.

FIEGE bude přepravovat pneumatiky Nexen z CTParku Žatec do výrobních závodů evropských automobilek, jako jsou Volkswagen, BMW, Audi a Škoda. Společnosti o tom informovaly v tiskové zprávě.

„Tento projekt v CTParku Žatec je klíčovým krokem v naší strategii posilování logistických operací v Evropě a je přímou odpovědí na rostoucí trend nearshoringu, kdy firmy přibližují výrobu ke svým hlavním trhům. Spolupráce s CTP a využití špičkových technologií v našem novém distribučním centru nám umožní poskytovat vysoce efektivní a udržitelné logistické služby. Jsme hrdí na to, že tímto krokem nejenže zvyšujeme hodnotu pro naše klienty a partnery, ale také aktivně přispíváme k rozvoji regionu a podporujeme lokální ekonomiku,“ vysvětlil David Peterka, Head od Business Development ve společnosti FIEGE.

Ilustrační foto
Honička skončila v bahně. Šofér na Lounsku ujížděl policii, byl pod vlivem drog

„Spolupráce s FIEGE v CTParku Žatec je druhým společným projektem v České republice a třetím v rámci Evropy, protože FIEGE je v našich prostorech také v Polsku. Tato opětovná partnerství dokazují, jak efektivně dokážeme růst a rozvíjet se společně s našimi klienty. Vzájemné porozumění a schopnost reagovat na specifické potřeby FIEGE nám umožňují poskytovat služby, které podporují jejich expanzi a zároveň posilují naši pozici na trhu,“ řekl Jakub Kodr, jednatel a obchodní ředitel CTP v České republice.

Pro potřeby společnosti FIEGE bude v zóně Triangle sloužit průmyslově-logistická budova o celkové rozloze 71 tisíc metrů čtverečných, firma si pronajala 18 tisíc metrů. V aktuálně budované hale tak zbývá 53 tisíc metrů čtverečných volných prostor. V CTParku v Triangle u Žatce jsou pro zájemce k dispozici připravené prostory ve dvou dalších halách o rozloze čtyři a devět tisíc metrů čtverečních.

Skupina FIEGE se sídlem v Grevenu ve Vestfálsku je přední evropskou logistickou společností, která se specializuje na efektivní řešení dodavatelského řetězce. Společnost se svými 15 000 zaměstnanci ve 150 pobočkách působí v mezinárodním měřítku, a to od hlavních trhů v Evropě až po Indii a Čínu. Vyvíjí integrovaná zákaznická řešení pro elektronický obchod, dopravu, námořní a leteckou nákladní přepravu, celní odbavení, skladování, dodávky zásilek a správu nemovitostí a nabízí širokou škálu služeb od konzultací po realizaci koncepce dodavatelského řetězce. Rodinná německá firma na českém trhu působí od roku 1994. V současné době zaměstnává v ČR přibližně 400 lidí ve třech provozovnách. V roce 2024 pak portfolio logistických hal rozšíří o čtvrtou pobočku v CTParku Žatec.

Mohlo by vás zajímat: V Lounech chtějí zprůchodnit Katovu uličku. Zapotřebí jsou k tomu nové schody

Zdroj: Deník/Petr Kinšt