Čtyři továrny se mají příští rok začít stavět v průmyslové zóně Triangle u Žatce. Všechny jsou z oblasti automobilového průmyslu.

Daleko největší bude jihokorejský Nexen, který chce u Žatce vyrábět pneumatiky. Výstavba továrny má začít v únoru příštího roku, zahájení výroby je v plánu počátkem roku 2018. Práci by mělo u Nexenu najít až 1500 lidí.

Kiswire bude na západním okraji zóny

Své produkty, ocelové dráty a kordová vlákna do pneumatik, mu bude dodávat jihokorejská společnost Kiswire. Ta chce svou továrnu v Triangle začít stavět na jaře příštího roku, výrobu hodlá spustit ještě v roce 2016. Do roku 2020 by měla zaměstnat 300 lidí, továrnu bude mít při západním okraji zóny.

Nad Staňkovice míří další dva malí investoři

V příštím roce chtějí v zóně u Žatce postavit své haly i dva menší investoři. Německý Schambeck chce v Triangle mít závod na kontrolu kvality a funkčnosti materiálů, polotovarů a výrobků pro automobilový průmysl, do konce roku 2017 plánuje zaměstnat 50 lidí.

Do zóny u Žatce míří i český investor – společnost H a R Komplet. Firma chce v Triangle vyrábět kabelové svazky a elektrotechnické komponenty pro automobilový průmysl, do konce roku 2018 plánuje zaměstnat čtyři desítky lidí.

Obě zmíněné společnosti, Schambeck a H a R Komplet, postaví továrny na jihovýchodním okraji zóny nad Staňkovicemi na ploše určené pro menší investory.