Opravovat se bude ulice Karla IV., práce uzavřou frekventované křížení s Nákladní, jednu z cest do centra i směrem k poště. „Rekonstrukci celého povrchu komunikace včetně konstrukčních vrstev vozovky a přilehlých chodníků nelze provést za částečného provozu. Z tohoto důvodu a s ohledem na technologický postup stavby je nutná úplná uzavírka v předpokládaném termínu od začátku října do poloviny listopadu,“ informoval mediální zástupce žatecké radnice Tomáš Kassal.

„Bydlím v podměstí a jezdím tam dost často. Skoro každý den. Také když potřebuji něco na náměstí, nebo v centru. Objíždět to budu buď přes park nebo kolem vlakového nádraží. Nedá se nic dělat, snad se to neprodlouží,“ okomentoval plánovanou opravu Rudolf Stránský ze Žatce.

Komplikace, trvající měsíc a půl, čekají na řidiče v centru Žatce. Kvůli opravě ulice tam bude úplně uzavřena frekventovaná křižovatka ulic Nákladní a Karla IV.Komplikace, trvající měsíc a půl, čekají na řidiče v centru Žatce. Kvůli opravě ulice tam bude úplně uzavřena frekventovaná křižovatka ulic Nákladní a Karla IV.Zdroj: se svolením MÚ Žatec

Práce později mají pokračovat v ulici Volyňských Čechů před poštou, kde má lokalita projít kompletní rekonstrukcí. Přímo před poštou se ale zatím pracovat nebude. „Termín, kdy začnou dělníci pracovat v ulici před hlavní poštou, bude teprve určen, vliv na něj bude mít i počasí,” pokračoval Tomáš Kassal.