„Dva vánoční stromy přivezla nákladní auta do Žatce a oba se také hned začaly stavět. Příští týden vyvrcholí předvánoční přípravy dokončením výzdoby v centru města. Vánoční strom a celá výzdoba na náměstí Svobody se poprvé slavnostně rozsvítí v neděli 3. prosince v 18 hodin,” informoval mediální zástupce žatecké radnice Tomáš Kassal.

Stromy dorazily z Deštnice, městu chmele a piva je darovala obec. Smrk na náměstí Svobody má zhruba 12 metrů, strom na náměstí Poperinge pak kolem 8 metrů. „Oba budou ozdobené příští týden, kdy se také nazdobí velký adventní věnec na Kruhovém náměstí. Letošní vánoční výzdoba ve městě bude mít stejnou podobu jako před rokem. Navíc budou ozdobené listnaté stromy na Smetanově náměstí před finančním úřadem,” oznámil Kassal.

Na náměstí Svobody bude během první adventní neděle také bohatý program, vrcholem má být zvonkohra. „Budou samozřejmě trhy, ukázky historických řemesel, slavnostně se rozsvítí nejen vánoční strom, ale celá výzdoba náměstí,“ uvedl Martin Veselý, ředitel žateckého divadla, které program ve městě chmele připravuje.

Areál bývalých jatek v Žatci. Archivní foto
Billa, Datart. Stavba obchodního centra v Žatci začne později, řešil se vzhled

Vystoupí také děti ze škol a školek, včetně žáků základní umělecké školy, zahrát má také její The Little bit Band. „Těšíme se také na zvonkohru Zvonky dobré zprávy. Unikátní hudební soubor mladých lidí, kteří hrají na zvonky a chórové zvonky a to nejen koledy a klasiku, ale třeba také ABBU nebo Beatles,“ láká Veselý.

Na výzdobě centra se budou podílet také děti. Ozdobí desítku vánočních stromků v podloubí a vánoční mísy. Ty budou k vidění na náměstí až do 7. ledna.

Mohlo by vás zajímat: V Žatci se dá koupit kratom v automatu na nádraží. Je rizikem pro mládež

Zdroj: Deník/Petr Kinšt

Vánoční poutákZdroj: Redakce

Své vánoční příspěvky nám posílejte na mail vanoce@denik.cz. Nezapomeňte uvést celé své jméno a město či okres, v němž žijete. Děkujeme!