Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ve velké části Žatce nepoteče v pondělí od večera do úterního rána voda

Žatec – Kvůli rekonstrukci vodojemu dojde k odstávce ve střední části města, voda nepoteče také v Libočanech.

14.8.2016
SDÍLEJ:

Vodojem na okraji města prochází rozsáhlou rekonstrukcí.Foto: Deník/Petr Kinšt

Od pondělního večera do úterního rána nepoteče ve velké části Žatce a v obci Libočany voda. V dalších částech města mohou lidé zaznamenat menší tlak. Důvodem je rozsáhlá rekonstrukce vodojemu na jižním okraji Žatce, která probíhá od jara letošního roku. Ten je jedním ze tří, které vodou napájí město. Zásobuje asi 30 procent obyvatel Žatce.

Voda nepoteče od 20 hodin

„V pondělí 15. srpna ve 20 hodin dojde k přerušení dodávky vody v domácnostech zásobovaných ze středního tlakového pásma tedy v oblastech Žatec – střed města a v obci Libočany. Toto přerušení dodávky vody, které je plánováno do úterý 16. srpna 6. hodiny ranní, je nezbytné pro umožnění rekonstrukce vodojemu a výměnu jeho stávající technologie," informovala Iveta Kardianová, mluvčí Severočeských vodovodů a kanalizací.

Obyvatelé zásobovaní z horního tlakového pásma, tedy sídliště Jih, obcí Bezděkov a Trnovany mohou v první hodině odstávky zaznamenat snížení tlaku vody v potrubí vzhledem k manipulaci na síti. Přerušení dodávky vody se jich ale nedotkne.

V domově důchodců odstávku nezaznamenají

Odstávka vody se nedotkne domova důchodců, přestože se ve zmíněném středním tlakovém pásmu nachází. „V domově důchodců nedojde k přerušení dodávky vody, neboť zásobování domova bude zajištěno cisternou přes automatickou tlakovou stanici," vysvětlila I. Kardianová. Naopak k dětskému domovu budou přistaveny cisterny.

Pro obyvatele dotčených ulic, ve kterých bude přerušena dodávka vody, zajistí SčVK náhradní zásobování prostřednictvím mobilních cisteren. Mobilní cisterna bude i v obci Libočany.

Může dojít k zákalu vody

„Po ukončení odstávky a znovuobnovení dodávky vod, může lokálně dojít k dočasnému zákalu vody," upozornila I. Kardianová.

Vodojem na jižním okraji Žatce u plzeňské silnice, který zásobuje střední pásmo města, byl postaven již roku 1893 a v letech 1931 a 1932 byl k němu dostavěn druhý vodojem.

„Vlivem stáří a dlouhodobým působením vnějších i vnitřních klimatických vlivů se na vodojemu projevily závažné poruchy, které mají negativní dopad na životnost objektu," vysvětlil důvody rozsáhlé rekonstrukce Jiří Hladík, mluvčí Severočeské vodárenské společnosti. „Dochází především k sanaci poškozených podlah, stěn a stropů, ale i k sanaci zkorodovaných výztuží železobetonových konstrukcí a dalších ocelových prvků. Dochází rovněž k výměně technologie, původního potrubí a souvisejících armatur. Rekonstrukcí prochází také elektroinstalace," vypočetl J. Hladík.

Psali jsme: Na kraji Žatce začala oprava 123 let starého vodojemu, voda nepoteče jen chvíli

Rekonstrukce probíhá za provozu tak, aby dopady na odběratele vody byly minimální. „Zaměstnanci společnosti Severočeské vodovody a kanalizace naplánovali přerušení dodávky vody v tomto termínu s co možná nejmenším dopadem na zákazníka," sdělila mluvčí společnosti.

Město napájí tři vodojemy

Město Žatec je zásobované vodou ze tří vodojemů a podle nich rozdělené do tří tlakových pásem. Horní pásmo je zásobované vodojemem nad Čeradicemi. Zásobuje vodou horní, jižní část města, včetně největších sídlišť, nemocnice a některých škol. A také okolní vesnice. Další vodojem je při plzeňské silnici na Radíčeves, voda z něj teče do středu města, do středního tlakového pásma. Právě ten prochází nyní rekonstrukcí. Vodojem Ořešák v Čeradické ulici zásobuje dolní pásmo – Podměstí a také průmyslové podniky na Velichově.

Město Žatec je vodou zásobováno ze dvou zdrojů – podzemní vodou z okolí Holedeče a z přehrady ve Žluticích na západě Čech ležící na říčce Střele.

Kde nepoteče voda.

Kde bude nižší tlak vody.

Autor: Petr Kinšt

14.8.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Pro třicetiletou Lucii Stříbrskou je focení vášeň. Poslední dva roky častěji fotí mobilem, který je vždy rychle po ruce. "Ne vždy mě baví nosit v kabelce foťák, který váží kilo a půl," směje se smartfotografka.

Velkoformátové snímky vytažené z mobilu: V Luragu vystavuje smartfotografka

Předvolební rozhovory Žateckého a lounského deníku s kandidáty z okresu na volitelných místech kandidátek

EXKLUZIVNĚ: Jak řešit potíže regionu? Deník se ptal kandidátů na poslance za vás

Fotbalovou třetí třídu vedou Staňkovice

Okres Louny - Devět kol mají za sebou fotbalisté ve III. třídě. První jsou zatím Staňkovice, tři body ztrácí Ročov, další jeden Chožov. Poslední jsou fotbalisté Cítolib B s pouhými pěti body.

Šest branek už nastříleli v I.A třídě Svída a Sulovský

Okres Louny - Ve fotbalové I.B třídě Olexa utekl ostatním střelcům. V tabulce druhé Nové Sedlo má na první Obrnice pětibodovou ztrátu.

V bývalém pivovaru v Žatci by se opět mohlo začít vařit pivo

Žatec – Město představilo plán, jak by mohl vypadat areál bývalého Dreherova pivovaru a pozdější Fruty u západního vlakového nádraží. Počítá se s hotelem, restaurací i rodinnými domy.

Naši prvňáci ze ZŠ Husova Podbořany

Každou středu vám představujeme čerstvé prvňáčky z Lounska, Žatecka a Podbořanska

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení