V průmyslové zóně Triangle u Žatce vzniknou další pozemky pro investory. Rozšíření už probíhá, nové plochy pro továrny se připravují v jihovýchodní části zóny nad Staňkovicemi. Určené jsou pro menší investory, pozemky budou mít rozlohu od jednoho do tří hektarů.

V těchto dnech už běží stavební práce, Ústecký kraj, vlastníka zóny, vyjdou na 38 milionu korun. „Práce zahrnují výstavbu páteřní komunikace s točnou, spojovací komunikaci s hlavní okružní silnicí kolem celé zóny, inženýrské sítě a retenční nádrž na zachycování dešťových vod," informovala organizace SPZ Triangle, která zónu u Žatce spravuje. Dokončení prací se předpokládá do konce letošního roku, investoři by tak mohli začít stavět své továrny na nově připravených pozemcích v příštím roce.

Zájem o pozemky je

„Zájem ze strany plošně méně náročných investorů určitě je a s výhledem do budoucnosti se dá očekávat ještě jeho nárůst. Poměrně často se nám totiž stává, že čelíme zájmu malých domácích i zahraničních společností, které ale není vhodné umisťovat do centrální části průmyslové zóny. Ta je vyprojektovaná pro plošně náročnější investiční záměry," vysvětlil Martin Pondělík ze SPZ Triangle.

Továrna Neturen v průmyslové zóně Triangle.Kraj v minulých letech zpřístupnil pro menší investory už jednu část jihovýchodního okraje zóny, v současné době tam stojí haly společností Neturen nebo Hargo.

A výstavba dalších se v tomto místě chystá. Německá firma Schambeck Bohemia na ploše o velikosti 0,6 hektaru plánuje postavit závod na kontrolu kvality a funkčnosti materiálů, polotovarů a výrobků pro automobilový průmysl. „Spuštění zkušebního provozu se předpokládá ke konci roku 2017. Postupně do konce roku 2018 tam najde pracovní příležitosti 50 lidí," sdělil M. Pondělík.

Do zóny míří i česká firma

Dále bude v tzv. staňkovickém rozptylu sídlit česká firma H a R Komplet provozující výrobu kabelových svazků a elektrotechnických komponentů. Zabere plochu 0,4 hektaru. „Spuštění zkušebního provozu se rovněž předpokládá ke konci roku 2017. Práci najde 37 osob do konce roku 2018," přiblížil M. Pondělík.

Nexen a Kiswire zaměstnají stovky lidí

Vizualizace leteckého pohledu na továrnu Nexen Tire v průmyslové zóně Triangle u ŽatceV průmyslové zóně Triangle aktuálně stojí osm továren. Kromě zmíněných menších se mají v letošním roce stavět další dvě, a to podstatně větší. Uprostřed zóny má vyrůst na ploše desítek hektarů obří Nexen, který bude vyrábět pneumatiky. A při západním okraji jeho dodavatel – společnost Kiswire. Zaměstnají stovky lidí.