Až padesát lidí denně přichází v průměru nyní do plaveckého bazénu v Žatci, který je už třetí rok v provozu mimořádně i přes letní prázdniny. Nahradit má alespoň částečně chybějící městské koupaliště, které je pro veřejnost uzavřeno kvůli havarijnímu stavu. „Návštěvníci k nám chodí i během letních prázdnin, už si na tento způsob provozu bazénu zvykli. Denně k nám přijde čtyřicet až padesát lidí,“ řekl včera na dotaz Deníku Jiří Karas, správce plaveckého bazénu v Žatci.

Bazén je umístěn v sousedství obchodní akademie. Přes léto nabízí lidem možnost poležení na lehátkách na otevřené letní terase směrem do ulice Politických vězňů.

„Pokud je pěkné slunečné počasí, a to je v posledních dvou týdnech skoro pořád, lidé terasu hojně využívají,“ říká Jiří Karas.

Bazén je nyní otevřen každý den, ve všední dny je to od 14 do 20 hodin a o víkendech od 10 do 20 hodin.

„Jsme rádi, že když ve městě nefunguje koupaliště, můžeme lidem nabídnout aspoň nějakou náhradní možnost, kde se v létě zchladit a zaplavat si,“ uvedl Jiří Karas. „Návštěvníků chodí vcelku dost a po této stránce jsme spokojeni. Samozřejmě už si ale také přejeme, aby radnice zařídila potřebnou opravu a pro obyvatele města už bylo k dispozici plnohodnotné letní koupaliště, protože krytý bazén ho nikdy plně nenahradí,“ dodal.

Koupaliště nefunguje už několik let

Městské letní koupaliště v areálu u řeky bylo naposledy v částečném provozu s koupáním „na vlastní nebezpečí“ v roce 2006. V následujících letech bylo uzavřeno úplně. Od té doby město složitě řeší otázku, co s areálem přesně provést. K budoucímu otevření je nutné provést opravu za desítky milionů korun.

Zastupitelé města v této věci ani za tři roky dosud nedokázali přijmout žádné konkrétní řešení, které by vedlo k faktickému zahájení rekonstrukce.