Voda zatopila sklepy, garáže a další objekty, ulice Pod Střelnicí, Nákladní a Pod Známkovnou se změnily v řeky. Na Žatecku spadlo 20 hektarů chmelnic. Škody jdou do milionů korun. Během dvou hodin v Žatci napršelo stejné množství vody jako v celém červenci. Zmíněnými ulicemi, které se svažují z horní části města, tekly řeky vody.

O síle proudu svědčí fakt, že voda vyplavila a odnesla 70 kilogramů těžké kanalizační poklopy v ulici Pod Střelnicí. Tato ulice byla poškozena ze všech nejvíc. Voda vyrvala a odnesla dlažební kostky a proud vymlel v ulici příkop v délce několika set metrů. Pro dopravu je ulice uzavřena. „Opravy bychom chtěli stihnout tak, aby ulice byla otevřená před Dočesnou. Ale zatím nevíme, jaký rozsah škod je pod povrchem,“ uvedl Aleš Kassal, místostarosta Žatce. Podle jeho odhadu se škody na majetku města v důsledku bouřky pohybují kolem jednoho milionu korun.

Voda škodila také v Podměstí. Ve Svatováclavské ulici zatopila sklepy v domech. „Voda se přihnala z vedlejšího vchodu, kde vyrazila dveře. Zatopila nám sklep do výšky asi jednoho metru,“ řekla Hana Vránová, obyvatelka domu. Vodu odčerpávali hasiči. Ti podle operační důstojnice Zlatuše Szalvové zasahovali kvůli bouřce v 16 případech. V akci byly desítky profesionálů i dobrovolných hasičů ze Žatce, Libočan, Tuchořic a Postoloprt. Zasahovali také v Libočanech, Tuchořicích a Libořicích.

V důsledku bouřky spadlo na Žatecku asi 20 hektarů chmelnic. Nejvíce, zhruba deset hektarů, u Sedčic. „Škodu odhaduji na tři miliony korun. Spadly chmelnice s pozdními odrůdami Sládek a Premiant. Na zemi už nedozrají, takže je chmel zničen,“ uvedl Jaroslav Zídek, jednatel firmy M+A+J, která u Sedčic pěstuje chmel na 34 hektarech. „Spadly také přes tři hektary chmelnice u Ročova, u Postoloprt pět a u Pochválova dva hektary,“ sdělil Zdeněk Rosa, tajemník Svazu pěstitelů chmele ČR.

V Žatci byly poškozeny také Křížova vila, budova městského úřadu v ulici Obránců míru i samotná radnice. Škody jsou hlavně na stropech a omítkách, kam zatekla voda. „Od holubů byly ucpané odvodové žlaby na balkoně radnice. Voda přes zvýšený práh natekla dovnitř, kde poškodila kanceláře a protekla do přízemí, do obřadní místnosti. Na veřejnost a chod úřadu to ale nebude mít vliv,“ sdělil Erich Knoblauch, starosta města.

Během dvou hodin středečního večera, od osmi do deseti večer, spadlo podle údajů Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), který má v Žatci stanici v Mostecké ulici, 57 milimetrů srážek. To je 57 litrů na metr čtvereční. Někde pršelo i víc. Povodí Ohře v žatecké ulici U Oharky naměřilo ručním způsobem 77 milimetrů, automatickým dokonce 146 milimetrů. Jiný údaj, z Kostermannovy ulice, hovoří o 90 milimetrech. V bouřkách jsou takové rozdíly možné. Intenzita srážek se na několika stech metrech může výrazně lišit. Přitom během celého července podle údajů ČHMÚ spadlo v Žatci 62 milimetrů srážek. To je zhruba stejné množství, jako při bouřce ve středu večer.