Měla o ni zájem Střední průmyslová škola elektrotechnická, která spolu se Soukromou obchodní akademií sídlí naproti kulturnímu domu Moskva v Podměstí. Objekt na Jihu chtěla dostavět a přestěhovat tam většinu svých aktivit. Její záměr ale padá, škola na projekt nesehnala peníze.

„Zjistili jsme, že bychom na náš záměr nezískali dotaci v potřebné výši. Proto tento projekt definitivně padl,“ sdělil ředitel školy Václav Fiala. Ta chtěla využívat objekt na Jihu pro výuku studentů, navíc tam plánovala zřídit bezbariérový internát pro tělesně postižené studenty. Náklady na dostavbu školy by se vyšplhaly na několik desítek milionů korun.

Nedostavěná škola tak i nadále zůstává v majetku města. „Jiný zájemce o nedostavěnou školu není, pravděpodobně budeme objekt znovu nabízet k prodeji. Budeme se jej snažit udat tak, aby tam něco smysluplného vzniklo. Město není v takové finanční situaci, že by s objektem něco samo mohlo udělat,“ uvedl místostarosta Aleš Kassal.

Základní škola v Malínské ulici na Jihu 3 se začala stavět v roce 1990. V roce 1995 byl její jeden pavilon s bytem budoucího školníka zkolaudován, zbytek objektu už ale nebyl dostavěn. Před několika lety ji stát převedl do majetku města, nové využití pro zakonzervovaný objekt se dlouho nepodařilo najít.

Teprve loni o něj projevila zájem zmíněná žatecká střední škola, její záměr ale padl kvůli penězům.