Letošní úroda chmele bude výrazně nižší než ta loňská. Loňský rok byl ovšem rekordně úspěšný, letos budou pěstitelé rádi, pokud úroda a její kvalita dosáhnou alespoň průměru. Na setkání chmelařů ve Stekníku u Žatce ve čtvrtek 10. srpna to uvedl Luboš Hejda, předseda Svazu pěstitelů chmele ČR.

"Chmele bude určitě méně, loňská úroda se nebude opakovat. Bude maximálně průměrná, spíš ještě o něco nižší," sdělil Luboš Hejda. Kvalitu chmelové révy letos podle něj negativně ovlivnilo dlouhé studené období na jaře, které se potom v závěru května zase až příliš rychle přehouplo do období velmi teplého, a pro dobrý vývin rostlin chyběla přechodová fáze. "Ve chmelnicích je to leckde vidět i nyní, chmel není dorostlý až úplně nahoru na vrchol konstrukce," upřesnil předseda.

Na jaře byla zima, v létě sucho

Dalším negativním faktorem pro růst chmele je dlouhodobé sucho, panující prakticky od června. "Každý déšť je nyní pro chmel blahodárný; musíme doufat, že do zahájení sklizně ještě nějaký přijde a révy trochu ještě dorostou," dodal předseda. Sklizeň chmele v ČR začíná tradičně vždy kolem 20. srpna. Průměrný roční výnos chmele ze sklizně v ČR tvoří 5700 - 6000 tun.

V České republice je nyní 4945 hektarů chmelnic, ze kterých se bude letos sklízet. "Výměra stoupla oproti loňskému roku asi o 3,5 %," uvedl Vladimír Barborka z Ústředního kontrolního a zkušebního zemědělského ústavu v Žatci. Výměra chmelnic v ČR podle něj stoupá už čtvrtý rok po sobě. Z odrůd chmele je jasně nejoblíbenější a nejrozšířenější Žatecký poloraný červeňák, který se pěstuje nyní na 4321 hektarech chmelnic.

Po prohlídce chmelnic pivo a guláš

"Na celém světě se chmel pěstuje na zhruba 58 tisících hektarech plochy a sklidí se ho asi sto tisíc tun ročně," uvedl Zdeněk Rosa, předseda představenstva Chmelařství, družstva Žatec, který se nedávno zúčastnil kongresu chmelařů v USA. Česká republika má pozici třetí největší pěstitelské země světa a je největším pěstitelem jemně aromatického chmele na světě. Žatecký poloraný červeňák je nejrozšířenější jemně aromatickou odrůdou na světě.

Chmelařského dne ve Stekníku se ve čtvrtek zúčastnily zhruba tři stovky pěstitelů, šlechtitelů, prodejců techniky a dalších odborníků z oblasti pěstování chmele z celé ČR. Účastníci si vyslechli krátké přednášky v areálu Chmelařského institutu, potom se vydali na prohlídku do okolních výzkumných chmelnic. Na závěr je čekalo oblíbené české občerstvení: guláš a pivo.