Více než tři desítky pivovarů se letos představí na žatecké Dočesné. Poprvé v historii by se mělo čepovat i pivo z Japonska. Tradiční slavnosti se ve městě uskuteční v pátek 31. srpna a sobotu 1. září, letos se koná 55. ročník. Včera organizátoři z Městského divadla v Žatci zveřejnili podrobnosti k Dočesné včetně programu.

„Zatím máme dohodnuto, že přijede 33 pivovarů. Třicet z ČR, dva z Německa a jeden z Japonska," sdělil Karel Fiala ze žateckého divadla.

Pivovar se jmenuje Suntory

„Již před několika lety zájem ze strany japonského pivovaru zúčastnit se Dočesné byl, ale nakonec se to neuskutečnilo. Letos poprvé by se tak na Dočesné měl japonský pivovar objevit, jmenuje se Suntory," dodal K. Fiala. Pivovar patří mezi největší odběratele žateckého chmele.

Už je hotový také kulturní program Dočesné a opět se uskuteční na dvou pódiích – na hlavním náměstí před radnicí a na ploše na autobusovém nádraží. V pátek zazpívá Ewa Farna, na programu je též koncert Radima Hladíka a Blue Effectu, Vladimíra Mišíka a ETC. V sobotu zazpívá Lucie Bílá, zahrají Mňága a Žďorp a program ukončí kapela Buty. Na autobusovém nádraží bude pátek patřit country a folku, sobota pak rockové hudbě. V pátek zahraje například Robert Křesťan a Druhá Tráva, v sobotu kapely Harlej nebo Alkehol.

Dočesnou rovněž doprovodí řada tradičních akcí.