Desítky rodinných domů, byty a obchodní centrum – takovou podobu by měl mít areál bývalých spodních kasáren v Žatci na východním okraji města při výjezdu na Louny. Společnost M2Sors, která jej od státu koupila, nastínila své záměry, jak by měl areál vypadat v budoucnu. Bývalé kasárny kpt. Jasioka se změní na obchodní a obytnou zónu Na Homoli.

Celková rozloha lokality je 13,5 hektaru. Z toho je tři až pět hektarů, v přímém sousedství silnice na Louny, určeno pro obchody.
Na zbytku by měly vyrůst rodinné domy, bytové domy, cesty, část bude věnována relaxaci.

První práce v areálu už proběhly. Nový vlastník nechal zlikvidovat některé objekty a vykácet náletové dřeviny. V příštím roce by se podle záměru společnosti mělo přistoupit k výstavbě technické infrastruktury.

A v roce 2014 chce M2Sors začít také prodávat první pozemky pro rodinné domy.„Celkem má být v nové obytné čtvrti přibližně 90 parcel o velikosti 800 až 2000 metrů čtverečných," informovala společnost.

V letech 2015 a 2016 se mají stavět byty

V letech 2015 až 2016 má v místě proběhnout výstavba bytových domů.  Byty pak nabídne k pronájmu či prodeji. Plány společnosti počítají rovněž s novým napojením lokality na silnici II/225 Žatec – Kadaň. Na současné křižovatce se silnici do Bezděkova se počítá s kruhovým objezdem, který novou obchodní a obytnou zónu Na Homoli napojí na silniční síť.

Firma už připravila několik zón

Developerská společnost M2Sors má sídlo v Praze, působí hlavně v severozápadních Čechách. V okrese Louny vystavěla například obytné zóny ve Staňkovicích, Oboře nebo Blšanech u Loun. V Lounech se podílela na přeměně bývalých kasáren na obytnou zónu Zahradní město a v centru  městě vystavěla  tzv. polyfunkční dům, kde jsou kanceláře a nájemní byty.

Nové obytné zóny v Žatci:

KAMENNÝ VRŠEK – Město tam zasíťovalo 40 parcel pro rodinné domy, všechny jsou prodané. V příštím roce se mají zasíťovat další pozemky. Společnost Eube tam měla stavět bytové domy, ze záměru odstoupila.
KLÍN – Společnost JTH Group na jižním okraji města postavila obchodní centrum s Teskem a jeden bytový dům. Torzo druhého rozestavěného tam stojí už několik let. V místě mělo být podle plánů 8 domů s 184 byty.
U FLORY – Společnost CATE u stadionu Flora zasíťovala několik desítek stavebních parcel, na některých už stojí domy, jiné se staví.
U HRUŠKY – Mezi Žatcem a Bezděkovem měl vzniknout nový bytový komplex U Hrušky. V místě dnešního pole mezi silnicí do Bezděkova a silnicí Žatec – Louny se plánovala výstavba 93 nájemních družstevních bytů o velikosti 4+1 v řadových domech. Projekt se ale zastavil.
U PARKU – V místě bývalé nafukovací sportovní haly, vedle současného házenkářského hřiště, měl vyrůst bytový komplex U Parku s celkem 65 byty. Chtěla je stavět společnost Dextell. Projekt se rovněž zastavil.
ZÁHOŘÍ – Několik desítek rodinných domů vyrostlo v posledních letech v lokalitě Záhoří. Další se tam budou ještě stavět.