Pokud ČMFS neodblokuje do zítra možnosti přestupů pro Chmel Blšany, bude muset trenér Štefko k úvodnímu utkání v ČFL opět povolat některé hráče bývalého mužstva Libočan, které se před rokem neudrželo ani v nejnižší krajské soutěži!

Zůstalo jen torzo

Blšany mají totiž pouze 10 hráčů. Jako symbolicky jim chybí hráč č. 1 – tj brankář. Tak jako v poháru ČMFS v neděli by měl proto chytat dorostenec Brejcha a v nominaci na utkání by byli libočanští hráči, kteří stále mají hostování za Chmel Blšany. Pod touto hlavičkou B týmu totiž hráli v uplynulé soutěži krajský přebor a jsou stále ještě „blšanští“, ačkoliv soutěž KP je již převedena do Slavoje Žatec.

Ten se tak po deseti letech se objevuje v nejvyšší krajské soutěži, ačkoliv poslední tři roky hrál jen 1.B třídu. Tu získal díky sloučení s dnes už nexistujícím vojenským AFK Žatec. Stalo se tak tehdy po roční přestávce, kdy se na stadionu U Ohře vůbec nehrál fotbal dospělých, neboť předtím hrál pod názvem Lučan Žatec ještě v divizi.

Když tehdejší majitelé (s.r.o.) v klubu skončili, nepřihlásili mužstvo do žádné soutěže. Nové vedení se po roce vrátilo ke staronovému názvu Slavoj a mužstvo hrálo 1.B třídu. Ta se ale bude hrát od podzimu v Libočanech s mužstvem Žatce B.

Čekají i v Žatci

Nezvozita z Blšan se zákonitě přenáší i na Slavoj, který je závislý na odblokování blšanských přestupů a následné uvolnění hráčů, se kterými počítal.

Přípravu vedou dosavadní trenér Ivan Vořechovský a libočanský Ing. Jan Laibl st., kteří chtěli rozdělit hráče pro B a A tým až před soutěžemi. Protože však dosud bez libočanských jich mají málo, příležitost dostávají i dorostenci. Z dosavadních kádrů obou celků nezahájil přípravu nejlepší střelec Baierl (láká ho Chomutov, ale nemá souhlas z Libočan), Paul (pracuje v Austrálii), Buček (je v Plzni), bratři Laiblové (Radim je zraněn) a někteří další.

Na dvě mužstva je tu málo hráčů, neboť se počítalo s příchodem libočanských. Břečka, Zlatohlávek (hráli už v ČP za Blšany) a někteří další se mohou v neděli objevit v nominaci. Jinak jim nezbývá než čekat.

„Po neudělení licence pro II. ligu nastal exodus hráčů z našeho klubu, což nám ještě komplikují zablokované přestupy,“ říká sportovní ředitel Blšan Zdeněk Kovář. „Podnikáme všechny kroky, aby se to podařilo vyřešit do neděle a mohli jsme doplnit kádr o hráče např. z Mostu. Tím by byli uvolněni i hráči pro Žatec na jeho mistrovská utkání už na příští víkend.“