Polámané stromy na různých místech města, ale také utržená část střechy na domě v Husově ulici - to byly následky krátké odpolední lokální bouřky, která postihla v neděli Žatec.

Strhla se kolem 15. hodiny a netrvala dlouho, jen asi přibližně 30 minut. V té době práskal hrom, z nebe se snášely provazy přívalového deště a zejména v horní části města řádila i prudká vichřice.

Kolem tři čtvrtě na čtyři už zase bylo po všem a z oblohy znovu jako by s nevinným úsměvem svítilo opět sluníčko. Lidé v některých částech města se ale nestačili divit, když se vydali po dešti na procházku a uviděli, co všechno bouřka natropila.

"Zhruba od 15.20 do 20 hodin postupně vyjíždělo několik jednotek k likvidování následků lokální bouřky se silným větrem. Jenom v Žatci to bylo patnáct událostí. Převážně šlo o polámané stromy a v jednom případě o utrženou střechu," upřesnil Michal Hrdlička z Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje, územního odboru Žatec.

Problémy kvůli střeše a dešti se opakovaly i v pondělí

Největší škodu bouřka napáchala na panelovém domě v Husově ulici naproti horní části nemocnice. Prudký poryv větru tam poškodil střechu na části domu – odtrhl velký kus krytiny z plechu. „Slyšeli jsme velkou ránu. Mysleli jsme, že sousedům nahoře v průvanu bouchly dveře. Teprve až když přijeli hasiči, jsme zjistili, že nám to odneslo střechu," sdělil jeden z obyvatel domu Jiří Vokráčka. Obyvatelé domu rychle přeparkovali svá auta, aby se tři vozy hasičů k němu mohly dostat co nejblíž. S pomocí plošiny pak hasiči střechu zabezpečili tak, aby nespadla a neohrožovala své okolí. Ještě v neděli odpoledne pak hasiče vystřídali pokrývači a pustili se do oprav.

Tím to ale neskončilo. Řemeslníci v neděli opravili jen část střechy. A v pondělí odpoledne přišla další bouřka s přívalovým deštěm. Mnoha lidem v uvedeném domě přes plachtu na střeše natekla spousta vody do bytů. „Většina bytů je vytopená, na stěnách jsou mapy, voda stéká přes stropy, vytíráme," uvedla Lada Kvapilová, která pomáhala s úklidem svému otci, jenž v domě bydlí.