Jen jedinou noc vydržely pedály na šlapkách na jedné z atrakcí nově zrekonstruovaného hřiště na sídlišti Jih v Žatci. Hned první noc je ukradl neznámý zloděj. Město tam na místě starého dětského hřiště vybudovalo oddychovou plochu s novou zelení a herními atrakcemi pro děti a dospělé. A právě ukradené pedály ze šlapek jsou jednou z nich – dospělí na nich mohou při sezení na lavičce šlapat. V současné době jsou atrakce bez pedálů, zloděj je odmontoval.

„Volali jsme do firmy, aby nám dodali náhradní pedály. Budeme je tam muset kvůli zlodějům tedy umístit natvrdo, zřejmě je zavaříme. Tím ale atrakci znehodnotíme, v budoucnu se budou pedály vyměňovat jen těžko. Je to hrozné, když kvůli zlodějům musíme zničit úplně novou věc," sdělil Andrej Grežo, ředitel Technické správy města, která se o hřiště stará.

Grant od plynařů

Město dostalo na obnovu hřiště ve vnitrobloku ulice Bratří Čapků nedaleko squash centra čtvrt milionu korun od plynárenské společnosti NET4GAS. Zmizelo pískoviště a další staré herní prvky, v místě se dosela tráva, vysadily stromy, keře, přibyly lavičky a netradiční atrakce. Ty slouží dětem i dospělým. Prvky mají vést ke zvyšování pohyblivosti různých částí těla, zlepšování koordinace a rovnováhy těla, zvyšování kapacity srdce a plic.