V Žatci by v nejbližších dnech měla začít rekonstrukce povrchů na Husitském náměstí u železného mostu přes Ohři. Město na ni dá přibližně půl milionu korun, práce by měly trvat zhruba dva týdny.

Od komunikace mezi kruhovým objezdem na plzeňské silnici a železným mostem směrem do ulice U Oharky k sídlu Povodí Ohře bude položen živičný pás, po kterém budou jezdit ve dvou pruzích auta. Na zbytku náměstí bude povrch upraven a vzniknou tam parkovací místa. „Oproti původnímu návrhu, který počítal s tím, že živičný pás půjde středem náměstí, se více posune směrem k řece Ohři. Je to požadavek památkářů," sdělil Jan Novotný, místostarosta Žatce.

Povrch větší části Husitského náměstí je už několik let prašný a samá díra.

Lidé psali petici na radnici

Lidé si stěžovali v nedávné petici určené žatecké radnici hlavně na prašnost a rychlost projíždějících aut. Jejich radikální požadavek na uzavření ulice U Oharky podél řeky Ohře pro auta a umístění retardéru, který by zpomalil projíždějící auta mezi kruhovým objezdem a železným mostem přes Ohři, radnice odmítla. Připravila ale zpevnění povrchu náměstí, které má odstranit prašnost. Peníze na to půjdou z balíku pěti milionů korun, které jsou v letošním rozpočtu města určené na menší opravy komunikací.