Zastupitelé Žatce na své čtvrteční mimořádné schůzi schválili uvolnění dvou milionů korun na další rekonstrukci největšího panelového sídliště ve městě - Jih 2. Ještě do konce roku by se tak lidé v Růžové ulici a části Jižní a Stavbařů měli dočkat lepších chodníků, veřejného osvětlení, nového hřiště pro malé děti a úprav zeleně.

Rekonstrukce bude stát 11,5 milionu

Rekonstrukce naváže na obdobné úpravy, které proběhly vloni kolem blízkého hotelu Garni. „Rekonstrukce části sídliště bude stát na základě výběrového řízení na firmu, která práce provede, zhruba 11 a půl milionu korun. Město mělo na tuto investici v rozpočtu vyčleněno tři a půl milionu, ale jelikož dotace od ministertsva pro místní rozvoj byla nižší než očekávaných 75 procent, zastupitelé rozhodovali o uvolnění dalších zhruba dvou milionů korun,“ vysvětlil Aleš Kassal, místostarosta Žatce.

Město dostalo dotaci šest milionů korun a pokud ji chtělo přijmout, museli o uvolnění dalších peněz z rozpočtu města rozhodnout zastupitelé ještě v srpnu. Proto bylo svoláno jejich mimořádné jednání. Práce by měly začít v září a skončit ještě letos. Sídliště Jih 2 bylo postavené v první polovině osmdesátých let 20. století. Bydlí v něm několik tisíc lidí. Město má připraven plán jeho rekonstrukce do roku 2010.

V dalších letech by měly přijít na řadu vnitrobloky Javorové, Jabloňové a Lípové ulice včetně přilehlých ulic Jižní a Stavbařů. Proměna sídliště vyjde na několik desítek milionů korun.