Vedení Žatce se bude znovu zabývat dopravní situací mezi areály bývalé šroubárny, cukrovaru a společností HP Pelzer. Obyvatelé ulic Jana ze Žatce a Resslovy si stěžují na dopravu. Vadí jim vysokozdvižné vozíky, které jezdí z areálu továrny HP Pelzer do bývalé šroubárny, kde má firma pronajaté sklady. A také kamiony, které do téhož skladu oběma jednosměrnými ulicemi jezdí.

Zhruba padesát lidí z této části města nedaleko hlavního vlakového nádraží proto podepsalo protestní dopis, který poslala tamní obyvatelka Dagmar Hefnerová na žateckou radnici. „Vadí nám hlučnost, která trvá od časného rána až do večera. A ani v noci není klid, protože řidiči kamionů často nechávají běžet motory. Problémem jsou i otřesy a prašnost," píše se v dopise.

Obtěžující kamiony

Situací se zabývala žatecká radnice, která v této věci jednala s ředitelem HP Pelzer v Žatci a ze strany společnosti pak došlo k určitým opatřením. Ta mají snížit negativní vliv vysokozdvižných vozíků.

Problém s kamiony ale vyřešen ještě vůbec nebyl. Těžké vozy stále jezdí oběma ulicemi do vrátnice v areálu bývalé šroubárny. „Využití druhého vjezdu do bývalé šroubárny z Purkyněho ulice prý není z technických důvodů možné. Proto kamiony budou i dál používat vjezd z ulice Jana ze Žatce," odpověděl stěžovatelům Jiří Dobruský, vedoucí odboru dopravy radnice. Žádná další opatření podle něj město v lokalitě neplánuje.

To se ale lidem nelíbilo a obrátili se na zastupitele Karla Krčmárika, který se jich zastal. „Lidem se víceméně odpovědělo, že se s tím nic nedá dělat a hotovo. Byl se tam vůbec někdo z radnice podívat?" ptal se. „Podle mě by pomohla alespoň oprava komunikací, aby kamiony při jízdě nedělaly takový hluk," dodal.

Rada města se problémem bude znovu zabývat. Pomoci by mohla právě oprava silnice, která by snížila otřesy při jízdě kamionů.

Čtěte také: Ještěrky a náklaďáky poničily můj dům!