V polovině června se na žatecké radnici otvíraly nabídky firem, které se ucházejí o jednu z největších zakázek města v historii – rekonstrukci koupaliště za zhruba 150 milionů korun. Ale ani po více než třech měsících radnice neurčila, kdo se stal vítězem výběrového řízení a komu zakázku svěří. Výběrové řízení je posledním krokem před vlastní rekonstrukcí, dokud nebude dokončeno, nemůže být zahájena.

Komise vybírala čtvrt roku

Hodnotící komise se nabídkami zabývala tři měsíce, pro své rozhodnutí si vyžádala dvě nezávislá právní stanoviska k průběhu výběrového řízení a posudek poradce k bazénovým technologiím nabízenými firmami ve výběrovém řízení. Proč? „Do uzavření výběrového řízení se k němu nebudu vyjadřovat,“ řekl zastupitel a předseda hodnotící komise Radek Růžička.

Hodnotící komise předala radě města své závěry 8. září, ani ta ale dosud nerozhodla. „Rada si ještě vyžádala doplňující informace od přihlášených firem k porovnání rozpočtů jednotlivých uchazečů. Nyní čekáme na jejich vyjádření. Odpovědi budeme mít do konce týdne, potom se rada musí dohodnout na termínu svého jednání,“ sdělil Aleš Kassal, místostarosta Žatce.

O zakázku na rekonstrukci koupaliště se uchází deset firem. V plánu je celková rekonstrukce areálu včetně příjezdové cesty a pokládka nových inženýrských sítí. Do nynějších betonových bazénů mají být umístěny nerezové.