Krampus show, vystoupení strašidelných pekelných bytostí s velmi syrovými a realistickými prvky, proběhne v Žatci na náměstí v pondělí 1. prosince od 17 hodin a skončí v 17.45 hodin. Následné první slavnostní rozsvícení vánočního stromu je stanoveno na 18 hodin. Obě akce zároveň budou probíhat na opačných koncích náměstí; Krampus show bude v odděleném prostoru poblíž pódia u radnice a strom stojí u lékárny u vjezdu na náměstí.

Upozornili na to pořadatelé z Městského divadla Žatec v reakci na článek Deníku z minulého týdne. „Je pravda, že Krampus show je pro malé děti do pěti let nevhodná, protože by je mohla skutečně vyděsit. Na to se snažíme všechny rodiče upozornit dopředu. To ale neznamená, že by děti nemohly vidět rozsvícení stromu, na které se těší. V 17.45 show čertů skončí a na náměstí už bude naprostý klid. Rodiče s malými dětmi tedy mohou přijít až v tomto čase a stromek krásně stihnou. Případně mohou být v centru města i dřív a stačí jen nevstupovat do prostoru, kde se bude strašidelná show odehrávat. Mohou pobývat na vzdálenější straně náměstí," uvedl Martin Veselý, ředitel Městského divadla Žatec.

Zábavný program začne už v 16 hodin

Celý program na náměstí začne už v 16 hodin. Hudba navodí předvánoční atmosféru. V 17.00 se rozjede uvedená Krampus show, která vychází z rakouské tradice. Krampus je hrůzostrašná bytost z oblasti Alp. „Je to program určený pro lidi, kteří chtějí zažít něco, co v Žatci ještě nezažili. V Čechách byla show k vidění jen loni a předloni v Kaplici. Tam se setkala s úspěchem a nikdo si nestěžoval, jinak by nebyla objednána do města znovu," uvedl ředitel.

A proč nešlo dohodnout ďábelskou show do Žatce na jiný den, aby nekolidovala s rozsvícením stromu? „Termín 1. prosince byl jedním z mála, na kdy bylo možné ještě Krampus show objednat. V dalších dnech už měla rezervované termíny – čím blíže k datu mikulášské a čertí nadílky, tím větší je o ni zájem," dodal Martin Veselý.

Od pondělí do pátku bude zábava na náměstí každý den

Na náměstí v Žatci bude rušno celý příští týden. Od pondělí až do pátku je na každý den vpodvečer přichystána kulturní nebo společenská akce. Program s názvem Advent v Žatci zajistili rovněž pořadatelé z divadla. V úterý to budou Žertíky s čertíky, určené tentokrát pro celé rodiny včetně malých dětí, středa bude věnována vystoupení dětských pěveckých souborů, ve čtvrtek bude zpívat Pavel Novák a v pátek proběhne mikulášská a čertí jízda a hromadná nadílka dětem. Začíná se vždy v 16 hodin.

V Lounech, Podbořanech a Postoloprtech proběhnou adventní slavnosti a rozsvícení vánočních stromů už během tohoto víkendu. V Postoloprtech v sobotu a Louny a Podbořany se připojí v neděli.