Dárci krve ze Žatce a okolí musí dosud dojíždět do Loun, Chomutova nebo Kadaně. Cesta jim zabere další čas, někoho může od darování nejcennější tekutiny drobná nepříjemnost i odradit. Už brzy se ale snad dárci konečně dočkají odběrného místa přímo ve městě, v tamní nemocnici.
„Chceme nové odběrné místo pro dárce krve v žatecké nemocnici zprovoznit co nejdříve. Pracujeme na získání všech povolení. Doufáme, že se nám to podaří v prvním pololetí roku 2013," potvrdil informaci Deníku Čestmír Novák, ředitel žatecké nemocnice.

Chystá se spolupráce s Vinohradskou nemocnicí

Žatecká nemocnice chce na provozu odběrného místa spolupracovat s Vinohradskou nemocnicí v Praze.  Aktuálně se vybírá místo, kde by se krev měla odebírat, zpracovávají se také projekty, potřebné úpravy mají proběhnout na jaře.
Nové odběrné místo by mělo přinést dvě pozitiva. Jedním z nich je komfort dárců

Dárci teď musí jinam

Ze Žatce a okolí jezdí dárci do Loun, Chomutova nebo Kadaně.
„Dárci musí dlouhá léta dojíždět, někdy i taková drobnost může někomu vadit. Doufáme, že přilákáme i nové dárce. Pro dárce ze Žatce a okolí by mělo samozřejmě naše odběrní místo být komfortnější, chceme tam vytvořit příjemné prostředí," pokračuje Novák.
Odběry krve by pro žateckou nemocnici ale měly mít i finanční přínos.
„Slibujeme si od toho samozřejmě také lepší spolupráci s Vinohradskou nemocnicí, pokud budeme krev odebírat v Žatci, bude tato činnost pro nás i finančně výhodná," dodal ředitel žatecké nemocnice.

Stálé místo jen v Lounech

V okrese Louny je stálé odběrní místo pro dárce krve pouze v Lounech. Většina lidí dojíždí právě tam.
Pravidelně také lékaři z Ústřední vojenské nemocnice v Praze zajíždějí například na Podbořansko, kde v určený den a hodinu odebírají krev v místnostech, které většinou propůjčí obec.