Česká televize v pondělí uvedla první díl seriálu Místo nahoře, sledovalo jej 883 tisíc diváků. Seriál Místo nahoře natáčel pro Českou televizi (ČT) režisér Karel Smyczek. Po neshodách jeho hlavních tvůrců Marka Dobeše a Štěpána Kopřivy s dramaturgií ČT se pokračování úspěšného seriálu s názvem Místo v životě přesunulo na Novu.

Žatec bude několik dní místem nahoře

Koncem loňského roku začala společnost Space films natáčet pro Novu druhou řada seriálu Místo v životě. „V Žatci se bude točit 20. až 22. dubna. Štáb bude točit v nemocnici,“ uvedl Jiří Kubovský, spolupracovník filmařů v Žatci. Při natáčení by se měl ve městě objevit i Ondřej Vetchý, představitel jedné z hlavních postav.

Legendární Nemocnice na kraji města

V Žatci se má také na přelomu května a června natáčet třetí řada Nemocnice na kraji města. Potvrdil to Martin Krafl, mluvčí ČT. Ve městě by se mělo natáčet na radnici, v divadle i na náměstí. Seriál Nemocnice na kraji města vznikl za předchozího režimu. Před několika lety se dočkal druhé řady s doplňkem „po dvaceti letech“, která navázala na úspěšnou sérii Jaroslava Dietla z přelomu 70. a 80. let minulého století.

Druhou sérii na přelomu let 2003 a 2004 podle údajů České televize sledovalo v průměru 3,267 milionu dospělých diváků, tedy 38,6% dospělých. K této hranici se zatím nejblíže dostala Pojišťovna štěstí, na niž se ve druhém pololetí roku 2004 dívalo na Nově v průměru jen o 11 tisíc diváků méně. Česká televize nedávno odvysílala šest dílů seriálu Příkopy, který se rovněž natáčel v Žatci.