Podle původních plánů mělo být už v červnu jasno, která oddělení či celé nemocnice budou muset skončit. Jenže politici a pojišťovny se pravděpodobně zalekli podzimních krajských voleb, báli se, že by ožehavé téma mohlo ovlivnit výsledky. A proto bylo rozhodnutí odloženo na konec roku. Pro Žatec a jeho dvě ohrožená oddělení to nakonec může být výhoda. Rozhodli se „zatlačit" na kandidáty do voleb do krajů. Nemocnice má totiž za sebou silný mandát, petici za její zachování podepsalo dvacet tisíc lidí z okresu Louny, každý třetí dospělý člověk z regionu, uspěla i v Senátu, který podpořil zachování špitálu.

Otevřený dopis všem uchazečům o politické křeslo

„V otevřeném dopise jsme vyzvali zástupce všech kandidujících subjektů, aby v rámci své kampaně do témat zařadili také jasný vzkaz voličům, jak se staví k žatecké nemocnici. Věříme, že nám pomohou podpořit nemocnici. Myslím, že dvacet tisíc podpisů na petici, která žádá zachování současného rozsahu péče v žatecké nemocnici, je dost voličů," informoval o dalších krocích pro záchranu dětského a gynekologicko – porodnického oddělení v Žatci Petr Antoni, člen petičního výboru a jeden z nejslyšitel­nějších bojovníků za zdravotnické zařízení.

Nemocnice žije v nejistotě od loňského podzimu, kdy ministerstvo a pojištovny řekly, že chtějí rušit lůžka po celé zemi. Pojišťovny pak potvrdily, že zánik oddělení by se mělo týkat i Žatce. Teď pojišťovny říkají, že rušit nechtějí, žádají ale finančně méně náročnou jednodenní péči.