Výlet autobusem do Německa s několikakilometrovým pěším pochodem na místě určení pořádá Klub českých turistů Žatec. Cílem je pramen řeky Ohře, nejdůležitějšího vodního toku v okrese Louny a symbolu Lounska i Žatecka.

„Zájezd chystáme na sobotu 4. června. Zúčastnit se může kdokoli ze zájemců až do vyprodání míst v autobusu. Přihlášky se během května prodávají v pokladně městského divadla,“ uvedl vedoucí zájezdu Jan Bělohlávek z KČT Žatec. Jedna jízdenka stojí 350 korun, členové KČT mají slevu a platí jen 250.

Ohře pramení v Bavorsku pod horou Schneeberg v přírodní rezervaci. Ve stejné oblasti pramení i další významné toky – Bílý Mohan a Saale. Tyto dvě řeky ovšem zůstávají v Německu, zatímco Ohře po přibližně 70 kilometrech německé území opouští a pokračuje přes západní a severní Čechy do Labe. Celkem její tok měří 316 kilometrů a je to druhý největší levostranný přítok Labe v naší zemi.

Turisté ze Žatce a Podbořan se k samotnému prameni Ohře na německém území vydají pěšky, vybrat si tam budou moci trasu o délce osm nebo šestnáct kilometrů.