„Jde o zájemce ze Žatce. Jeho záměrem je přibližně oživit objekt v tom duchu, v kterém dlouhá léta sloužil. Tedy že by se bývalý posádkový dům využíval ke kulturním a společenským účelům, navíc by v něm vznikly prostory pro komerční služby a restauraci. Byty by byly zrekonstruovány,“ vysvětlil Aleš Kassal, místostarosta Žatce.

Cena je stanovena na šest milionů

O prodeji bývalého PDA by měli rozhodovat žatečtí zastupitelé na své nejbližší schůzi 1. dubna. Město by za objekt mělo získat šest milionů korun.

Vojáci přestali PDA využívat v roce 2003, předtím sloužil ke kulturním a společenským účelům. Ministerstvo obrany jej v létě 2005 bezúplatně nabídlo městu, zastupitelé nabídku přijali. Ke změně vlastníka ale tehdy nedošlo. Ministerstvo si totiž za pár měsíců vše rozmyslelo a chtělo v objektu zřídit dům pro válečné veterány. Pak ale zjistilo, že na to nemá peníze, a záměr zrušilo. Potom chtělo s městem dům vyměnit za vilu v ulici Lva Tolstého. To ale město odmítlo, neboť hodnota vily je podle posudků o několik milionů vyšší než bývalého posádkového domu.

V roce 2008 nastal další obrat, ministerstvo převedlo PDA na město bezúplatně. Zjistilo totiž, že se jedná o jeho historický majetek. Město pak nabízelo objekt PDA i sousední budovu s pěti byty k prodeji. Nejprve požadovalo deset milionů, pak cenu kvůli celkové zchátralosti budov snížilo na šest milionů korun. Za tu ji nyní zřejmě prodá.