Poté, co nedávno vypršela smlouva právníkovi Janu Růžkovi, nemá zatím Žatec vyřešené právní zastupování. Vedení města se chystá situaci řešit. „Je připravené výběrové řízení na právní služby, není to ale urgentní záležitost, všechny aktuální spory máme pokryté. Předpokládám ale, že výběrové řízení co nejdříve vypíšeme. Máme právničku města a představovala bych si model, kdy bychom si na různé případy externě najímali specialisty na danou oblast," uvedla pro Deník Zdeňka Hamousová, starostka Žatce.

V Žatci se právní zástupce města mění prakticky po každých volbách, při střídání politického vedení města. Před osmi lety, kdy městu vládla koalice KSČM a ODS, začal pracovat pro žateckou radnici Jan Křivánek, ten ale po dalších volbách skončil. Vystřídal ho Jan Růžek, mimo jiné politik ČSSD a obhájce chomutovského exstarosty Nováka.

Připomeňte si: Právník Jan Růžek v Žatci končí, pro město už pracovat nebude

Růžek je pro mnohé kontroverzní osobou, v jedné z televizních reportáží TV Nova byl dokonce obviněn z propojení se zločinci, část zastupitelů v minulosti žádala jeho odchod. Oficiálně policie ale Růžka z ničeho neobvinila a pro město pracoval dál, nakonec skončil až když mu v době, kdy městu vládl Aleš Jelínek, vypršela smlouva a nebyla obnovena.