Město Žatec vyplatí firmě Secom Milana Milfaita 420 tisíc korun za práce, které provedl loni v městských parcích i přes to, že od radnice dostal výpověď. Tu M. Milfait napadl u soudu pro její neplatnost a dál prováděl v parcích některé práce podle smlouvy o dílo, kterou s městem uzavřel v roce 1996.

V minulých dnech se vedení města s Milanem Milfaitem dohodlo. Jedním z bodů dohody je, že jeho právníci od soudu stáhnou zmíněnou žalobu. Ve čtvrtek 31. března se o vztahu mezi městem a firmou Secom diskutovalo při jednání zastupitelstva.

„Podle dohody se od 21. března o městské parky opět stará firma Secom. A to až do konce roku. Smlouvu mezi městem a firmou jsme ukončili dohodou k 31. prosinci. Do té doby město vypíše výběrové řízení na práce v parcích,“ sdělila Zdeňka Hamousová, starostka města s tím, že na letošní práce v parcích má město připraveno zhruba milion korun. Jedná se o peníze, které byly převedeny na technické služby právě na péči v parcích, ty práce ale neprováděly.

Za loni odvedené práce firma Secom požadovala víc peněz, než zmíněných 420 tisíc korun. Město ale proplatí jen některé, a to ty, které jsou viditelně udělány.

Vztah města a Secomu dlouhodobě vadí bývalému radnímu a nynějšímu zastupiteli Pavlu Aschenbrennerovi. Tomu se nelíbí cena, za kterou Secom práce v městských parcích provádí. „Proč město dalo práce firmě Secom znovu a proč nevypsalo výběrové řízení rovnou?“ ptal se například na zastupitelstvu. „Radnice nemá připravené parametry výběrového řízení, proto bude až na konci roku. Navíc stále běží soudní spor, zadat teď někomu jinému tuto zakázku, by bylo proto rizikové,“ vyplynulo ze slov starostky.

Milan Milfait vznik dohody s městem pro Deník potvrdil, blíže se k ní ale vyjádřit zatím nechtěl.