Klidně a kultivovaně probíhaly uplynulé oslavy Silvestra a Nového roku na náměstí v Žatci. Městská ani státní policie nemusely řešit žádné výtržnosti, potyčky či zranění. Na náměstí se sešly stovky lidí, ale účastníci se chovali rozumně a slavili víceméně v klidu a s nadhledem.

Na dotaz Deníku to v úterý uvedl Zdeněk Kubiska, ředitel Městské policie Žatec.

„Na noční oslavy dohlíželi na místě čtyři strážníci a také hlídka Policie ČR, s níž jsme spolupracovali. Lidé slavili v klidu, k žádným výtržnostem ani úrazům či poraněním nedošlo, městská policie nemusela zasahovat u ničeho vážného," řekl ředitel.

V jednu hodinu už bylo náměstí prázdné

Program na náměstí začal ve 23 hodin, k půlnočnímu přípitku a ohňostroji se pak na místě shromáždily stovky lidí.

„Ale slavili v klidu a bez problémů. Potom zase postupně odešli a kolem jedné v noci už bylo náměstí prázdné," dodal Z. Kubiska.

Podle Zdeňky Uďanové ze sdružení Záchranáři Žatec přesto ke dvěma zraněním došlo. "Naši pomoc na žateckém náměstí potřebovali dva mladíci. Jednomu rozbitá láhev pořezala ruku a byl ošetřen na místě. Druhému vybuchlá petarda způsobila popáleniny na části dlaně a třech prstech. Tohoto mladíka zdravotníci po prvotním ošetření převezli na žateckou chirurgii," upřesnila v úterý Zdeňka Uďanová.

Po oslavách zůstala v centru města hromada papírů, střepů a zbytků po petardách. Na Nový rok od osmi hodin ráno celé náměstí pak postupně uklidili pracovníci technické správy města.