U muziky na Silvestra, to je název zábavného pořadu České televize, který se v neděli natáčel v Žatci.  Jde o typický silvestrovský zábavný formát používaný v českém prostředí – směs písniček, vtipů, scének, tance a dobré nálady. Jedním z moderátorů byl bavič Milan Pitkin, který obstaral i řadu vtipů, druhým Jožka Šmukař, který v pořadu i zpívá. Dalšími účinkujícími hosty byli Roman Vojtek, Kamélie, orchestr Karla Vlacha a další umělci.

Režisérem je Roman Petrenko, scénář pořadu napsali Petr Šimáček a Jiří Moc. Písničky jsou hlavně z období 60. let a hodně ze slavné éry divadla Semafor. Předpokládaná sledovanost pořadu, vycházející ze zkušeností České televize z minulých let, srovnatelných pořadů a času vysílání, činí 1,4 milionu diváků.

Pohodová atmosféra na Moskvě

"Na natáčení panovala výborná pohodová atmosféra jak ve štábu, tak i v publiku. Všichni se skvěle bavili. Režisérovi se podařilo navázat skvělý vztah i s publikem, které čítalo přibližně 150 lidí, a díky tomu se žádné scény nemusely opakovat," řekl Karel Pech, fotograf severočeských Deníků, který na prestižní události pořizoval snímky pro tištěný i internetový Deník. "Jako fotograf jsem zažil už několik natáčení různých zábavných pořadů, ale tohle patřilo jednoznačně k nejlepším i organizačně nejzdařilejším," pochválil Karel Pech.

Natáčelo se sice na Moskvě, ale televizní štáb do kulturního domu předtím navozil řadu kulis z Chrámu chmele a piva. Nechyběl ani velký sud. V pořadu je několikrát zdůrazněno, že zábava pro diváky vznikla v Žatci, takže kromě silvestrovského pobavení v celé ČR je to i dobrá propagace města. 

„Jsem velmi rád, že se mi podařilo prosadit natáčení silvestrovského pořadu v Žatci. Tímhle se naše město ještě pochlubit nemohlo," uvedl Petr Šimáček, spoluautor scénáře a velký žatecký patriot, který působí jako předseda Sdružení rodáků a přátel města Žatce. Zároveň se dlouhé roky pohybuje v oblasti kultury a společenské zábavy a v ní rozvíjí řadu projektů. Ochotně pomohl před akcí i zajistit možnost fotografování pro náš Deník a díky tomu mohou zájemci, naši čtenáři, nyní vidět pěkné snímky z natáčení, které jinak bylo pro veřejnost nepřístupné.