Místní organizace ČSSD v Žatci si v minulých dnech zvolila nové vedení. Její dlouholetý předseda Pavol Balažka na podzim zemřel - pravděpodobně spáchal sebevraždu. Na jeho místo zvolili žatečtí sociální demokraté Miroslava Šramotu. Zároveň s tím se v žatecké organizaci ČSSD volil celý nový výbor.

„Po tragické události, která se stala panu Balažkovi, výbor místní organizace ČSSD v Žatci navrhl mě na předsedu místní organizace v Žatci a členská základna to potvrdila. Dále padl návrh na zvolení celého výboru, abychom před komunálními volbami obdrželi důvěru členské základny. Povedu ČSSD do komunálních voleb a již nyní připravujeme volební program, který by měl reflektovat potřeby občanů Žatce a přilehlých obcí," sdělil na dotaz Deníku Miroslav Šramota.

Členy výboru žatecké organizace ČSSD se stali Jana Nováková, Bedřich Henrych, Antonín Svoboda, Vladimír Libich, Petr Happich a Bedřich Baierl.

Úmrtí předchozího předsedy se ještě vyšetřuje

Pavol Balažka zemřel v minulých dnech v Žatci, pravděpodobně se zastřelil. Policie případ šetří, událost ještě neuzavřela. „Čeká se na odborné expertizy z balistiky a na výsledky soudní pitvy. Předpokládáme ale, že se jednalo o sebevraždu," sdělila Jaromíra Střelcová, lounská policejní mluvčí.

ČSSD v Žatci patří při komunálních volbách tradičně k nejsilnějším stranám ve městě. Při těch posledních, v roce 2010, získala pět mandátů, což bylo spolu s KSČM a SNK Evropskými demokraty nejvíc. Svou jedničku na kandidátce, tehdejšího místostarostu Aleše Kassala, prosazovala v koalici s KSČM a ODS na místo starosty. To však o jediný hlas neprošlo a tyto strany skončily v Žatci v opozici. Aleš Kassal pak ještě později odešel z ČSSD ke straně Jiřího Paroubka LEV 21.

Současný předseda žatecké ČSSD Miroslav Šramota pracuje na žatecké radnici na odboru sociálních věcí. Angažoval se při zakládání zaměstnaneckých odborů na radnici. Nedávno také bojoval za zvýšení hodnoty stravenek pro pracovníky města.