Posílené hlídky městské i státní policie budou dohlížet na pořádek při pondělních oslavách Silvestra v centru Žatce. Připraveni na místě jako každý rok budou také dobrovolníci ze sdružení zdravotnických záchranářů.

„Projednali jsme společný postup se žateckým oddělením Policie ČR. Víme, že na náměstí někdy bývají potíže s opilými lidmi nebo až příliš razantně slavícími, kteří se pak třeba poraní, ale jsme na tyhle situace připraveni. Věřím, že vše v pořádku zvládneme a k velkým problémům nedojde," řekl v pátek na dotaz Deníku Zdeněk Kubiska, ředitel Městské policie Žatec.

Program začíná ve 23 hodin, lidé se však obvykle nahrnou až před půlnocí

Program na náměstí začíná v pondělí ve 23 hodin, na první hodinu je přichystána hudební produkce, o půlnoci začne novoroční ohňostroj.

Oslavy Silvestra v tomto duchu probíhají v Žatci pravidelně už od roku 1999. Potíže při nich vyvstávají hlavně v momentech těsně kolem půlnoci, kdy na náměstí přicházejí stovky lidí, kteří předtím slavili doma či v restauracích. V minulých letech se každý rok vždy vyskytlo nějaké zranění třeba od střepů či rachejtlí, občas i nějaká potyčka. K vážným problémům však nedocházelo.