Dva strážníci žatecké městské policie hráli v pracovní době na automatech v herně v žateckém Podměstí. Aby nebyli nápadní, sundali si uniformy. Služební zbraně dali barmance do úschovy.

Na velmi neobvyklé chování strážníků v pracovní době upozornili vedení města sami obyvatelé. „Měli jsme několik takových podnětů od lidí," sdělila ve čtvrtek 15. srpna na dotaz Deníku starostka Žatce Zdeňka Hamousová. Zjistilo se, že se jedná o jednu a tu samou hlídku. Zkontrolovat se je pak vydali ředitel městské policie a jeho zástupce, kteří je skutečně zastihli přímo v herně.

Tresty zatím nepadly

Vedení města i městské policie zatím žádné tresty nad oběma strážníky nevyneslo, Případem se ale zabývá. Jeden strážník je nyní na plánované dovolené, druhý ve službě. „Závažnost těchto pochybení vyhodnocujeme a budeme potom zaujímat patřičné kroky. Pochybení se zbraní hodnotím jako velmi závažné porušení pracovních povinností," řekla Zdeňka Hamousová, starostka Žatce. „V současné době je tento případ v řešení. Zabývá se jím jak vedení města, tak i Policie ČR," sdělil Zdeněk Kubiska, ředitel Městské policie v Žatci. Policie ČR vyšetřuje odložení služebních zbraní. Zjišťuje, zda nedošlo k přestupku při zabezpečení zbraně.

Přesně před deseti lety se Městská policie v Žatci potýkala s jiným problémem. Některá média uveřejnila fotografie strážníků v uniformách s pivem a služebními pistolemi v ústech. Těmito fotkami si v žertu krátili dlouhé chvíle ve volném čase, kdosi je však poslal do novin. Tři strážníci byli tehdy za nevhodné chování potrestáni zkrácením mzdy na dobu tří měsíců.