Strážníci Městské policie v Žatci budou brzy zřejmě dohlížet na pořádek v Sedčicích. Do obce budou zajíždět nepravidelně, zabránit mají hlavně krádežím a ničení majetku.

Na spolupráci se dohodly město Žatec a obec Nové Sedlo, pod kterou Sedčice spadají. Příslušnou smlouvu schválilo zastupitelstvo v Novém Sedle, v příštím týdnu ji mají schvalovat ještě žatečtí zastupitelé.

„V Sedčicích se ve větší míře objevily problémy s nelegálním kácením dřeva, dochází tam k ničení majetku a krádežím. Proto jsme se rozhodli ke spolupráci se žateckou městskou policií," sdělil Petr Sýkora, starosta Nového Sedla. V Sedčicích, v tamních bytovkách, bydlí početná skupina tzv. nepřizpůsobivých lidí, která stojí za zmíněnými problémy ve vesnici s dvěma stovkami obyvatel.

Pro Městskou policii v Žatci to je první taková „zakázka". Dosud strážníci dohlíželi na pořádek ve městě a šesti spádových vesnicích – Trnovanech, Bezděkově, Milčevsi, Radíčevsi, Záhoří a Velichově. Nově by měli ještě jezdit do Sedčic.

„Je to v našich personálních možnostech. O možné spolupráci s okolními obcemi jsme hovořili na jednání s jejich starosty," řekl Zdeněk Kubiska, ředitel Městské policie Žatec.