Během uplynulé turistické sezony, od června do září, přijelo do Žatce opět více návštěvníků.

Tento trend se příznivě projevil také na rozšířené nabídce přístupných objektů, nově například Chrámu Chmele a Piva. Uvedl to Jan Novotný, vedoucí turistického infocentra při žatecké radnici.

„V období od 1. června do 20. září, kdy byla zajištěna rozšířená otevírací doba turistického infocentra na radnici, navštívilo jeho prostory 5208 osob a 1907 lidí vystoupalo na ochoz radniční věže. Pro srovnání, ve stejném období roku 2002 navštívilo infocentrum 3205 osob a radniční věž 1119 lidí,“ vypočetl J. Novotný.

Přijeli i turisté z Venezuely

Z celkového počtu zájemců o turistické informace v Žatci tvořili podle jeho slov asi 70 procent Češi, z cizinců to byli hlavně Němci, dále Nizozemci, Slováci, Belgičané, Rusové, ale také turisté z Japonska, USA, Austrálie, Francie a Venezuely.

„Zahraničním i tuzemským turistům našeho královského města jsme doporučovali hlavně prohlídku města a okolí prostřednictvím návštěvnických 3K karet, které nabízejí volné vstupy a slevy pro návštěvníky celého regionu od Karlových Varů po Žatec. Dále jsme doporučovali prohlídku města prostřednictvím tří procházkových tras, návštěvu radniční věže, Chmelařského muzea, Křížovy vily, Regionálního muzea, nově od září také prohlídku prvních dvou etap Chrámu Chmele a Piva pivního majáku a expozic nad Regionálním infocentrem,“ vypočetl J. Novotný.

Infocentrum nabízí také okolí

„Jako tipy k výletům do okolí uvádíme nejčastěji zámky Krásný Dvůr a Líčkov, menhir Zakletý mnich u Drahomyšle, Nechranickou přehradu, naučnou stezku v lesích u Holedeče a zajímavé cyklovýlety do okolí,“ dodal.

Turistické infocentrum v Žatci získalo pro letošní rok opět certifikát kvality od Asociace turistických informačních center ČR.